ساخت مسجدی در قطب شمال

اذهب الى الأسفل

ساخت مسجدی در قطب شمال

پست  najm134 في السبت مايو 09, 2009 11:54 am

ساخت مسجدی در قطب شمال
خبرگزاري انتخاب : قطعه زميني در شهرک کوچک اينوويک واقع در قطب شمال به ساخت مسجد اختصاص داده شده است.
بر اساس این گزارش به نقل از ايزوستيا چاپ روسیه، تا کنون براي ساخت نخستين مسجد قطب شمال مبلغ 40 هزار دلار جمع اوري شده است.
بنا به اين گزارش سعيد دهار نماينده انجمن اسلامي اين شهرک که در کانادا قرار دارد اعلام کرد اين مسجد گنجايش يکصد نفر را خواهد داشت و بخشي از ان هم به فعاليت هاي جانبي اختصاص مي يابد.
گفتني است مسلمانان منطقه در حال حاضر مجبورند در يک نماز خانه موقتي با فضاي بسيار محدود نماز جماعت را به جا اورند. طبق امار سال 2001 در ميان 3500 نفر سکنه شهرک 45 مسلمان وجود داشته که تعداد انها در حال حاضر خيلي بيشتر شده است.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

افق مکه به جای گرینویچ

پست  najm134 في السبت مايو 09, 2009 12:10 pm

افق مکه به جای گرینویچ
شرکت‌کنندگان در همایش "مکه؛ مرکز زمین" در قطر با اشاره به اینکه مکه مرکز زمین است باید از زمان مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای گرینویچ لندن استفاده شود، گفتند: ساعت گرینویچ بر اساس سیطره استعماری انگلیس به عنوان معیار انتخاب شده که باید ساعت مکه جایگزین آن شود.
علمای مسلمان ژئولوژی و شریعت در همایش بین المللی "مکه؛ مرکز زمین" خواستند از ساعت مکه به عنوان زمان واحد جهانی به جای "گرینویچ" لندن بهره مند شوند، چرا که تحقیقات علمی دقیق نشان داده مکه مرکز زمین به شمار می رود. بنابراین خواستار استفاده از ساعت اسلامی مکه به جای گرینویچ شدند.
همجنين ساعتي اسلامي طراحي شده است كه قبله را در هر مکانی در جهان مشخص می کند و عقربه های آن با حرکت طواف دور کعبه از چپ به راست و بر عکس عقربه های ساعتهای موجود است.
"یاسین الشوک" از فلسطین که سازنده ساعت مکه بوده نیز یادآور شد: ساعت مکه با توجه به دستاوردهای علمی در مرکز زمین قرار دارد و اگر به جای گرینویچ به عنوان ساعت جهانی مورد استفاده قرار گیرد، کاملا درست است. این ساعت قبله را از هر مکانی در جهان نشان می دهد و عقربه های آن بر عکس ساعتهای فعلی است و مانند حرکت ستاره ها و اجرام آسمانی بوده و حتی موافق گردش خون در بدن انسان است.
شیخ "یوسف القرضاوی" رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان طی این همایش از علمای مسلمان دعوت کرد که زمان را به وقت مکه تغیر دهند، چرا که این شهر مرکز کره زمین است و در ادامه با اشاره به اینکه تحقیقات علمی و نتایج حاصل که از عظمت قبله مسلمانان خبر می دهد، گفت: کعبه هویت مسلمانان بوده و باید از عزت مسلمانان حمایت کرد. هیچ برخوردی در اسلام میان علم و دین وجود ندارد و آیات بسیاری در قرآن کریم به این مسئله توجه می کنند.
دکتر "زغلول نجار" استاد زمین شناسی و کارشناس اعجاز علمی قرآن و سنت نیز در این همایش با اشاره به اینکه هیچ انحراف مغناطیسی در خط طولی مکه مکرمه وجود ندارد، یادآور شد: انگلیس خط گرینویچ را به عنوان معیار وقت در جهان انتخاب کرده است آن هم به علت سیطره استعماری .
دکتر "یحیی" وزیر عضو شورای جهانی اعجاز علمی در قرآن و سنت مصر با مشخص کردن جای دقیق مکه از شهرهای اصلی با استفاده از کامپیوتر تصریح کرد: مسافت مکه تا قاره های مختلف جهان یکسان است یعنی در وسط قرار دارد.
دکتر "احمد علی بدوی" استاد زلزله و مدیر مرکز نجوم و ژئوفیزیک مصر وضعیت مکه را به نسبت زلزله توضیح داد و گفت: ویژگی ژئولوژی مکه به گونه ای است که زلزله در آن بسیار نادر است و تاکنون زلزله ای که تاریخ آن ذکر کند در ام القری اتفاق نیفتاده است. در نتیجه تنها جایی است که با وجود سلسله کوههای متعدد حامی مستحکمی دارد.
عربستان اعلام کرد ساعت جدید در یکی از برجهای مکه قرار می گیرد.
همایش بین المللی "مکه؛ مرکز زمین" با مشارکت کارشناسان شریعت اسلامی، مهندسی، نجوم و قانون دو محور دینی و علمی در دوحه پایتخت قطر برگزار شد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد