پلاستيك طبيعي و شفاف و نازك ولى به محكمي فولاد

اذهب الى الأسفل

پلاستيك طبيعي و شفاف و نازك ولى به محكمي فولاد

پست  najm134 في الجمعة مايو 22, 2009 7:22 pm

پلاستيك طبيعي و شفاف و نازك ولى به محكمي فولاد
به گزارش مجله "ساينس"، دانشمندان نوعي پلاستيك جديد شفاف ابداع كرده‌اند كه به نازكي كاغذ اما به محكمي فولاد است. گمان مي‌رود اين پلاستيك ظرف يك يا دو سال آينده به بازار عرضه شود.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از شيكاگو، "نيكلاس كوتو" كه هدايت محققان را در اين مطالعه بر عهده داشت گفت، اين پلاستيك كامپوزيت كه از خاك رس و يك نوع آبكي غيرسمي، شبيه چسبي كه در كلاس‌هاي مدرسه استفاده مي‌شود ساخته شده است، زيست تجزيه‌پذير است و براي توليد به انرژي بسيار اندكي نياز دارد. وي افزود، اين پلاستيك بيشترين حدي كه مي‌توان تصور كرد، سازگار با محيط زيست است و توليد آن نيز بسيار ارزان تمام مي‌شود. از اين پلاستيك مي‌توان براي كاهش انرژي لازم براي جداكردن گازها در كارخانه‌هاي شيميايي، تقويت مايكروتكنولوژي مانند مايكروتراشه‌ها يا حسگرها زيست پزشكي استفاده كرد و حتي روزي مي‌توان آن‌ها را براي توليد زره‌هاي سبك‌تر و محكمتر براي سربازان يا پليس‌ها و خودروهاي آنها به كار برد. اين پلاستيك كامپوزيت در عرض يك يا دو سال آينده به بازار عرضه خواهد شد.
كوتو با تقليد از مهندسي آفرينش الهي و ساختار مولكولي آجر و ملاط كه در صدف‌ها يافت مي‌شود موفق به ابداع اين پلاستيك شده است .

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد