كري براي شنوندگان موسيقی با كوشي يا صدای بلند

اذهب الى الأسفل

كري براي شنوندگان موسيقی با كوشي يا صدای بلند

پست  najm134 في السبت مايو 23, 2009 10:57 pm

كري براي شنوندگان موسيقی با كوشي يا صدای بلند
انستیتو سلطنتی ملی ناشنوایان در بريتانيا نتايج يک تحقيق بر دهها نفر از استفاده کنندگان دستگاه های پخش موسيقی ام پی تری (MP3) را منتشر کرده که طبق آن هشتاد درصد استفاده کنندگان از اين دستگاه ها به صدایی بیش از80 دیسیبل گوش می دادند.
اين موسسه می گويد باید به جوانان هشدار داد که با گوش دادن به موسيقی با صدای بلند، خود را در معرض خطر مشکلات شنوايی قرار می دهند.
بنا بر اظهارات اين موسسه، پيشنهاد نصب برچسب هشدار دهنده، توجه برخی توليد کنندگان دستگاه های پخش موسيقی ام پی تری را جلب کرده است.
در طول سال گذشته بیش از 6 ميليون و 300 هزار پخش کننده ام پی تری در بریتانیا به فروش رفته است.
گوش دادن به صداهای بسيار بلند برای دوره های طولانی می تواند باعث بروز عارضه کاهش شنوایی شود. وز وز کردن گوش یا شنيدن صدای زنگ در گوش، می تواند "یک علامت خطر" در زمينه بروز آسيب ديدگی شنوايی باشد.
دکتر "جان لو" مدیر اجرایی انستیتوی سلطنتی ملی ناشنوایان می گوید: "ما می دانیم که جوانان در معرض خطر آسیب رساندن به شنوایی خود به دلیل گوش دادن موسیقی با دستگاه های ام پی تری به مدت طولانی و با صدای بلند هستند."
وی می گويد: کارخانه های تولید ام پی تری مسئولیت دارند که مشتریان خود را از خطرات گوش دادن به موسيقی بلند آگاه و آنان را تشويق کنند که موسيقی را با صدای مناسب گوش دهند. ما مصرانه از آن ها می خواهیم که برای الصاق برچسب های هشدار بر روی بسته های محصولاتشان همکاری کنند.
فن آوریهای جدید و قابلیت ذخیره بیشتر موسیقی بر روی محصولات جدید، مشتریان را قادر می سازد تا برای ساعات طولانی بدون وقفه و با صدايی بلندتر به موسیقی گوش بسپارند. "اگر شما عادت به شنیدن موسیقی با ام پی تری و با صدای بلند داشته باشید این امر می تواند به شنوایی شما برای همیشه آسیب وارد آورد."
دکتر لا ادامه می دهد: روشن است که نه تنها جوانان از خطراتی که شنوایی آن ها را تهدید می کند آگاهی ندارند بلکه کارخانه های تولید ام پی تری نیز تاکنون به اندازه کافی برای هشدار دادن به مردم تلاش نکرده اند.
آنجلا کینگ، فوق تخصص شنوایی درانستیتوی سلطنتی ملی ناشنوایان می گوید شیوه های مختلفی برای محافظت در برابر خطراتی که شنوایی را تهدید می کند، وجود دارد. او می گوید: "ما می خواهیم همه کسانی را که از ام پی تری استفاده می کنند تشویق کنیم که کمی صدای آن را از روی آگاهی کم کنند. حتی يک درجه کم کردن صدا می تواند به میزان زیادی خطر آسیب دیدن گوش های شما را کاهش دهد."
میزان صدا :
یک اتاق ساکت در شب: 20 دیسیبل
یک مکالمه معمولی: 60 دیسیبل
یک خیابان شلوغ : 70 دیسیبل
یک مته حفاری: 100 دیسیبل
برخی ادوات موسیقی در بالاترین میزان خود: 105 دیسیبل
هواپیما در حال اوج گیری: 110 دیسیب
ل
حتی افزایش صدا به مقدار کم هم می تواند سبب آسیب رساندن به گوش شود . در هر ساعت پنج دقیقه وقفه برای استراحت دادن به گوش هایتان در نظر بگیرید

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد