عوارض اجتماعي سوخت هاي زيستي حاصل از مواد خوراكي

اذهب الى الأسفل

عوارض اجتماعي سوخت هاي زيستي حاصل از مواد خوراكي

پست  najm134 في الأحد مايو 24, 2009 1:18 am

عوارض اجتماعي سوخت هاي زيستي حاصل از مواد خوراكي
بلأخره پس از تلاش های فراوان، هواپیما، با سوخت زیستی از لندن به آمستردام به پرواز درآمد.
به گزارش خبرگزاری CNN، هواپیمای جمبوجت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک (Virgin Atlantic) آمستردام هلند را به مقصد لندن درحالی ترک کرد، که یکی از مخزن های سوختش از نفت باباسو (babassu oil) و نارگیل پر بود.
به عقیده ی سر ریچارد برنسون (Sir Richard Branson)، مدیرعامل شرکت ویرجین آتلانتیک، این اتفاق، گام بزرگی در جهت رسیدن به سوخت های پاک است: " امروز شرکت ویرجین آتلانتیک، پیش قراول حرکت به سمت استفاده از سوخت های پاک است. درحالی که تلاش های ما جهت رهایی کامل از وابستگی به سوخت های فسیلی همچنان ادامه دارد. این پرواز، موتور محرکه ای بود برای حرکت به سمت جلو و به ما نشان داد که چگونه می توان اثر کربن را از سوخت ها از بین برد."
تولید گازهای گلخانه ای و پدیده ی گرم شدن زمین، خطری است که همچنان کره ی زمین را تهدید می کند و کشورها و سازمان های مختلف در تلاش برای کاهش این اثرات مخرب زیستی هستند.
یکی از این تلاش ها که کشورهای آمریکای جنوبی پرچمدار آن هستند، استفاده از سوخت های زیستی، یعنی سوخت هایی که از گیاهانی چون ذرت، باباسو و... به دست می آید، به جای سوخت های فسیلی است.
طبق تحقیاتی دانشمندان، تولید سوخت زیستی، انتشار گاز دی اكسید كربن را در مقایسه با بنزین بسیار كاهش می دهد. امّا جنجالی که به تازگی برسر این مورد در سطح جهانی به وجود آمده است، نتایج جدید تحقیات است:
سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی (OECD) هشدار داد تولید سوخت های زیستی همچون اتانول موجب افزایش قیمت غذا در جهان شده و در عین حال به محیط زیست نیز لطمه وارد می کنند!
این هشداری جهانی است که استفاده از سوخت های زیستی را، با وجود هزینه های زیاد تولید، با چالش روبه رو کرده است.
شاید هوای تازه، بهترین سوخت باشد...!

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد