چشم دل: پیش از آنکه چشم ببیند، مغز به شیء نگاه می کند

اذهب الى الأسفل

چشم دل: پیش از آنکه چشم ببیند، مغز به شیء نگاه می کند

پست  najm134 في الأحد مايو 24, 2009 2:15 am

چشم دل: پیش از آنکه چشم ببیند، مغز به شیء نگاه می کند
نورولوژیستهای ایتالیایی در تحقیقات خود به نتایج جدیدی در خصوص مکانیزمهای مغزی ادراک بصری دست یافتند و نشان دادند که پیش از آنکه چشم ببیند مغز به آن نگاه می کند و می داند که چه چیزی دیده خواهد شد.
پژوهشگران دانشگاه سن رافائله میلان با کشف مکانیزمهای مغزی ادراک بصری موفق شدند تمایز میان تحریکات دیداری و ادراک آگاهانه را تائید کنند.
نتایج تحقیقات سالهای اخیر نشان می دهد که مغز انسان قبل از اینکه فرد عملی را انجام دهد می داند که آن عمل چیست.
اکنون این دانشمندان که نتایج یافته های خود را در مجله بین المللی The Journal of Neuroscience منتشر کرده اند پدیده "نورون می داند اما تو هنوز نمی دانی" را حتی در مورد دیدن و نگاه کردن نیز تائید کردند.
این محققان در این خصوص اظهار داشتند: "چشم انسان هر چند لحظه یک بار حرکات سریعی را در جهت های مختلف انجام می دهد این حرکت سریع چشم می تواند در کمتر از یک ثانیه به طول انجامد اما در همین مدت کوتاه چشم می تواند در حدود سه بار دور خود بچرخد. این حرکات به طور همزمان هم ارباب و هم برده بینایی هستند. از این جهت ارباب هستند که تحریکات بصری را روی شبکیه می اندازند و از این جهت برده هستند که به وسیله پاسخهایی که مغز به عنوان نتایج هر ثبات چشمی بعدی می دهد هدایت و کنترل می شوند."
آزمایشات این دانشمندان نشان می دهد که چشم قبل از اینکه کاملا رفتار آگاهانه ای از خود نشان دهد با هدایت و از طریق این حرکات سریع به سمت شیء کشیده می شود.
به طور خلاصه، چشم قبل از دیدن نگاه می کند که نگاه کردن همان عمل حرکات سریع چشم است و دیدن، تصویر آگاهانه حاصل از تحریک بصری است. بنابراین افراد می توانند بدون اینکه ببینند، نگاه کنند.
نكته: علوم مادّي كه تا كنون انسان را محدود در كالبد وي و اعضاى بدن او مي دانستند؛ امروز كم كم با اموري را كشف كرده كه آنها را به بالاتر از حواس ظاهري و كالبد مادي آشنا مي سازد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد