امام خميني احيا كننده فرهنگ مهدويت

اذهب الى الأسفل

امام خميني احيا كننده فرهنگ مهدويت

پست  najm134 في الأحد مايو 24, 2009 2:20 am

امام خميني احيا كننده فرهنگ مهدويت
يكي از عمده‌ترين خدمات و زيباترين اثر وجودي امام خميني (ره) احياي معنويت و ارزشهاي مكتب حيات بخش اسلام از جمله انتظار فرج بوده است.
به اعتقاد تحليلگران زيربناي همه موفقيت‌ها و خدمات بزرك وبي نظير امام خميني به اسلام و مسلمين و عامل اصلي پيروزي انقلاب اسلامي ايران بوده است. امام خميني با الهام از آيات و روايات و همچنين آخرين توقيع حضرت حجت(عج) كه مردم بايد در دوران غبت امام عصر به فقها مراجعه كنند با بررسي اوضاع به وخامت كشيده شده حكومت پهلوي بر آن شدند تا با تاسيس دولتي اسلامي زمينه هاي ظهور امام عصر را فراهم نمايد.
در واقع فقيهي كه نظام فقاهتي را از تئوري به صورت علمي در آورد و آيات و احكام الهي و ارزشهاي معنوي را در عمل به مردم نشان داد و چهره اسلام ناب محمدي (ص) را از زنگارهاي مهجوريت و خرافه و برداشت هاي نادرست پاك كرد و مسايل ثبوتي اسلام را در تشكيل حكومت اسلامي به اثبات رساند، كسي جز امام خميني (ره) رهبر كبيرانقلاب اسلامي نبود.
امام خميني در زمينه واسطه فيض بودن حضرت - و همچنين روایتي از امام باقر(ع) مي فرمايند: لو انّ الامام رُفع من الارض ساعةً لَماجت باهلها كما یموج البحر باهله یعنی اگر امام و حجت خدا لحظه‌ای از زمین گرفته شود، زمین با اهل آن همانند دریا دچار اضطراب می‌شود- می‌گوید: ولی‌الله اعظم و بقیة‌الله فی ارضه ارواحنا لمقدمه الفداء كه واسطة فیض و عنایات حق تعالی است و دعای خیرش بدرقة امت جد بزرگوارش صلی‌الله علیه و آله، می‌باشد.
ايشان هم‌چنین در اشعار نغز عرفانی خود نیز در چند مورد بر این نكته كه در روایات آمده اشاره كرده از جمله گفته است:
حضرت صاحب زمان مشكوة انوار الهی - مظهر قدرت، ولی عصر، سلطان دو عالم - با بقاء ذات مسعودش همه موجود باقی
خوشه‌چین فرمن فیضش همه عرشی و فرشی - از طفیل هستی‌اش هستی موجودات عالم - مالك كون و مكان مرآت ذات لامكانی - قائم آل محمد مهدی آخر زمانی - بی‌لحاظ اقدسش یكدم همه مخلوق فانی - ریزه خوار خوان احسانش همه انسی و جانی - جوهریّ و عقل و نامیّ و حیوانیّ و كانی - حضرت مهدی عصاره موجودات نقل از خبرگزاري شبستان

در اينجا نقل يك كزارش درباره تحقيقات غربيها راجع به توجه و اقبال جهاني نسبت به امر مهدويت؛ مناسب است:
ژان پي ير فيليو" محقق فرانسوي و نويسنده کتاب "آخرالزمان در اسلام" در مطلبی که از آن بعنوان هشدار یاد کرده به مقامات کاخ سفید متذکر می شود که از زماني که عمليات يازده سپتامبر در سال دو هزار و يک در آمريکا رخ داده است، نوعي ادبيات و تبليغات آخرالزماني در سرزمين هاي اسلامي رونق گرفته است .
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از البرز، "ژان پي ير فيليو" که مدرس موسسه مطالعات سياسي در پاريس نيز هست، در کتاب "آخرالزمان در اسلام" نوشته است: بين قيام فردي معتقد به سعادت هزاره، به نام مهدي در عربستان سعودي در سال هزار و نهصد و هفتاد و نه در مکه ، عمليات يازده سپتامبر در نيويورک و قيام هاي بر خاسته از تفکر ظهور امام زمان در عراق که از سال دو هزار و سه تاکنون به طور مرتب در اين کشور رخ مي دهد، ارتباط وجود دارد.
به اعتقاد اين مورخ مطالعات کشورهاي عربي، هدف اين عمليات آخرالزماني، به اعتقاد بسياري از نويسندگاني که ميليون ها نسخه از آثار و کتاب هاي خود را در خيابان هاي قاهره و يا جارکاتا مي فروشند، مشارکت در اخرالزمان و تسريع در تسلط مطلق اسلام بر جهان است.
ژان پي ير فيليو مي گويد: من از ميزان انتشار اين همه آثار مرتبط با آخر الزمان تحت تاثير قرار گرفته ام. چه آنکه اکنون نمونه هاي اين آثار آخرالزماني را در همه جا مي بينيم.
وي افزود: اين پديده که در جهان اسلام در حال اوج گرفتن است به علت آنکه خارج از زمينه دانشگاهي است، تلاش براي تفسير و تعبير درباره آنها نيز زياد صورت مي گيرد.
"ژان پي ير فيليو" مي افزايد: در بين نويسندگان اين گونه آثار، نام منصور عبدالحکيم مصري به چشم مي خورد که از سال دو هزار و چهار تاکنون حدود بيست کتاب و اثر درباره آخرالزمان منتشر کرده است.
بر روي جلدهاي ترسناک اين گونه آثار و کتاب ها که در خيابان ها و محلات همه پايتخت هاي کشورهاي عربي فروخته مي شود، جايگاه متزلزل آزادي، گاوچران ها مهارگسيخته آمريکايي و کشيشان شيطان صفت با آن ناخن هاي دراز و بيني عقابي شان که در حال انجام رقص باله غربي هستند، ديده مي شود که هدف همه آنها نابودي اسلام است.
نويسنده کتاب "آخرالزمان در اسلام " در ادامه خاطر نشان مي کند: اين روند اکنون با قيام ها و شورش هايي نظير آنچه در ژانويه سال دو هزار و هفت در نجف رخ داد و دولت عراق آن را به خاک و خون کشيد، به مرحله اجرا در آمده است.
نويسنده اين کتاب در پايان نتيجه گيري مي کند اين مسئله (باور به آخرالزمان) اکنون حالت مجازي دارد اما جاي آن دارد که ما از هم اکنون درباره همين حالت مجاز قبل از آنکه به واقعيت تبديل شود انديشه و تامل کنيم.
به اعتقاد وي مسئله آخرالزماني يکي از موضوعات مهم عصر ما، به ويژه براي کساني است که خود را براي آن آماده مي کنند.
نكته: در ابتداي اشغال عراق توسط امريكائيها و حتى قبل از بروز حركتها و ادعاهايي به نام مهدويت، بارها نيروهاى اشغالكر مناطقي را در نواحي كوفه و مسجد سهله و نجف و غير آن محاصره نظامي غيرمترقبه نموده و با جستجوي شديد اظهار مي كردند كه دنبال مهدي هستند!!! عنوان مهدي تا آنوقت بيشتر در عقيده و كتابهاى ديني مطرح بود، و با اين اقدامات آمريكائيها؛ توجه مردم به حضور فعال شخصي با اين نام و عنوان (مهدي) در سطحي كه بسيج نيروهاى اشغالكر آمريكايي را مي طلبد؛ جلب كَرديد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد