طب اسلامی قادر به حل مشکلات حوزه سلامت است

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل

طب اسلامی قادر به حل مشکلات حوزه سلامت است

پست  najm134 في الخميس يونيو 04, 2009 11:25 am

طب اسلامی قادر به حل مشکلات حوزه سلامت است
به گزارش خبرگزاری شبستان، مدیر کل سلامت شهرداری تهران در نشست خبری نخستین کنگره سراسری سلامت از دیدگاه پیامبر اعظم (ص) گفت: سلامت تنها منحصر به سلامت جسم نیست. سلامت كامل در ابعاد مختلف جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی مطرح است.
استاد تقی ولی زاده در ادامه مطلب فوق افزود: بحث سلامت معنوی یکی از مباحثی است که اخیرا طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی در تعریف سلامت گنجانده شده است. از آنجایی که اسلام دین ناب و کاملی است و با توجه به احادیث فراوان از پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) در زمینه بهداشت و سلامت بر آن شدیم که این کنگره را برگزار کنیم.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران بکارگیری طب سنتی و اسلامی برای رفع مشکلات در حوزه سلامت و استخراج فرمایش هاي پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) پیرامون مسایل بهداشتی و درمانی را از اهداف مهم این کنگره برشمرد و عنوان کرد: در احادیث هر کجا کلمه نظافت آمده مفهوم بهداشت و هر کجا صحت و امنیت به کار رفته مفهوم سلامت مدنظر بوده است. پیامبر اکرم (ص) در 1400 سال پیش بین سلامت و بهداشت تفاوت قایل بودند، این در حالی است که تعریف این دو واژه در سال 1970 از طرف سازمان بهداشت جهانی مجزا شدند.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد