طب اسلامی قادر به حل مشکلات حوزه سلامت است

اذهب الى الأسفل

طب اسلامی قادر به حل مشکلات حوزه سلامت است

پست  najm134 في الخميس يونيو 04, 2009 11:25 am

طب اسلامی قادر به حل مشکلات حوزه سلامت است
به گزارش خبرگزاری شبستان، مدیر کل سلامت شهرداری تهران در نشست خبری نخستین کنگره سراسری سلامت از دیدگاه پیامبر اعظم (ص) گفت: سلامت تنها منحصر به سلامت جسم نیست. سلامت كامل در ابعاد مختلف جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی مطرح است.
استاد تقی ولی زاده در ادامه مطلب فوق افزود: بحث سلامت معنوی یکی از مباحثی است که اخیرا طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی در تعریف سلامت گنجانده شده است. از آنجایی که اسلام دین ناب و کاملی است و با توجه به احادیث فراوان از پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) در زمینه بهداشت و سلامت بر آن شدیم که این کنگره را برگزار کنیم.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران بکارگیری طب سنتی و اسلامی برای رفع مشکلات در حوزه سلامت و استخراج فرمایش هاي پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) پیرامون مسایل بهداشتی و درمانی را از اهداف مهم این کنگره برشمرد و عنوان کرد: در احادیث هر کجا کلمه نظافت آمده مفهوم بهداشت و هر کجا صحت و امنیت به کار رفته مفهوم سلامت مدنظر بوده است. پیامبر اکرم (ص) در 1400 سال پیش بین سلامت و بهداشت تفاوت قایل بودند، این در حالی است که تعریف این دو واژه در سال 1970 از طرف سازمان بهداشت جهانی مجزا شدند.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد