جراحي بدون زخم

اذهب الى الأسفل

جراحي بدون زخم

پست  najm134 في الخميس مايو 14, 2009 5:20 pm

جراحي بدون زخم
جراحان انگليسي به نتايج موفقيت آميزي در استفاده از تکنيک جديد "مار روباتيک" در جراحيهاي ناحيه شکم دست يافتند.
تحقيقاتي جراحان دانشگاه کالج امپريال لندن به نتايج موفقيت آميزي در استفاده از اين تکنيک جديد جراحي روي خوکهاي آزمايشگاهي دست يافتند.
در اين تکنيک جراحي مي توان از طريق دهان و بدون نياز به بريدگي خارجي و در نتيجه ايجاد زخم، جراحيهاي ناحيه شکمي به خصوص عمل کيسه صفرا و روده را انجام داد.
در حقيقت اين دانشمندان در دسامبر گذشته مار روباتيکي با عنوان iSnake را توسعه دادند که مي تواند از راه دهان وارد معده شود و جراحيهاي داخل شکم را انجام دهد.
براساس گزارش روزنامه تلگراف، در اين خصوص اين دانشمندان خاطر نشان کردند: "ما در آزمايش اين روبات تنها در آغاز راه هستيم به طوري که اين تکنيک مي تواند حتي در جراحي بسياري از تومورها هم مورد استفاده قرار گيرد."
آزمايش iSnake که به طور همزمان در انگليس، آمريکا، فرانسه و هند روي خوکهاي آزمايشگاهي انجام مي شود از مزاياي بسياري برخوردار بوده و مي تواند به روشي موثر خطر عفونت جراحات پس از جراحي را کاهش دهد.
در اين تکنيک، مار روباتيک که از يک لوله بسيار انعطاف پذير ساخته شده و مجهز به موتور، حسگر و دوربين کنترل از راه دور است، وارد دهان مي شود و از راه مري وارد شکم شده و عمل جراحي را انجام مي دهد. در اين جراحي بيمار ممکن است به دليل عبور روبات جراح از گلو تا چند روز در اين ناحيه احساس درد کند.
"جراحي بدون زخم" مي تواند ظرف سه تا چهار سال آينده روي اولين نمونه هاي انساني آزمايش شود

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد