طرح اكسيژن درماني به جاي قليان

اذهب الى الأسفل

طرح اكسيژن درماني به جاي قليان

پست  najm134 في الخميس مايو 14, 2009 5:23 pm

طرح اكسيژن درماني به جاي قليان
طرح آزمايشي اكسيژن درماني به عنوان جايگزين قليان ميوه‌اي و دخاني در سطح سفره خانه‌هاي سنتي كشور ، با حضور جمعي از مقامات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در سفره خانه سنتي دف تهران آغاز شد.
طرح اكسيژن درماني با استفاده از قليان داراي گواهينامه‌هاي مربوطه از وزارت بهداشت، سازمان استاندارد و كميته گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي و دانشگاه علوم پزشكي تهران است. در اين طرح ديگر قليان فاقد زيان‌هاي سنتي آن است و به دليل بهره مندي از اكسيژن استفاده آن به لحاظ طبي نيز توصيه شده است. به گفته وي، اين طرح به صورت آزمايشي در تعدادي از مراكز و سفره خانه هاي كشور اجرا مي‌شود و در صورت استقبال از آن به صورت سراسري به اجرا گذاشته خواهد شد. در طرح قليان اكسيژني به جاي مواد دخاني، منبع اكسيژن بر روي قليان نصب شده و دود بالني جهت سرگرمي در آن استفاده مي‌شود. با استفاده از اين قليان‌ها به جاي خروج و پخش دي اكسيد كربن و مواد دخاني در فضا، اكسيژن مازاد در فضا منتشر شده و باعث ايجاد هواي پاك و مناسب براي تنفس در اين مكان‌ها براي افراد خواهد شد.
اين قليان با استفاده از يك بالن حاوي اكسيژن، منبع آب ، شيلنگ دمي اكسيژن و لوله‌هاي حمل اكسيژن درست شده كه بدون كوچكترين زياني داراي فوايد بسيار علمي براي استفاده‌كنندگان مي‌باشد. اين قليان توسط نادر مظفري طراحي و ساخته شده كه ضمن ثبت در فهرست اختراعات داراي تمامي گواهينامه‌هاي لازم از دستگاههاي بهداشتي، نظارتي و خدماتي است.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد