با خوردن ماکارونی سوياذرت؛ بيشتر سير بمانيد و ديرتر گرسنه شويد

اذهب الى الأسفل

با خوردن ماکارونی سوياذرت؛ بيشتر سير بمانيد و ديرتر گرسنه شويد

پست  najm134 في الأحد يونيو 14, 2009 1:17 pm

با خوردن ماکارونی سوياذرت؛ بيشتر سير بمانيد و ديرتر گرسنه شويد
دانشمندان کره شمالی موفق به تهیه نوع جدیدی از نودل) رشته/ ماکارونی) شده اند که با خوردن آن شخص دیرتر احساس گرسنگی می کند.
به نوشته یک روزنامه ژاپنی که این خبر را منتشر ساخته، این نودل مخلوطی از دانه های سویا و ذرت است و میزان پروتئین آن دو برابر نودل های معمولی است. میزان چربی موجود در این نودل نیز پنج برابر نودل های معمولی است.
از آنجا که دانه های سویا فاقد نشاسته است تاکنون تهیه نودل از آن بسیار مشکل بوده و به همین جهت دانشمندان کره شمالی تهیه نودل از دانه های سویا را یک موفقیت بزرگ می دانند.
در حال حاضر نودل هایی که از آرد گندم تهیه می شود غذای اصلی مردم کره شمالی است.
با خوردن نودل سویا شخص برای مدت بیشتری احساس سیری می کند و دیرتر گرسنه می شود. تهیه این نودل و ورود آن به بازارهای کره شمالی به زودی شروع خواهد شد.
کره شمالی برای تهیه مواد غذایی خود به شدت وابسته به کمک های بین المللی است و در حال حاضر تغذیه یک چهارم مردم این کشور از طریق کمک های خارجی تامین می شود.
سازمان ملل متحد ماه گذشته هشدار داد که در حال حاضر حدود 6 میلیون نفر از مردم کره شمالی با کمبود فاحش مواد غذایی مواجه بوده و به کمک عاجل نیازمندند.
حادترین مورد کمبود موادغذایی در کره شمالی به اواخر دهه 1990 بازمی گردد که در جریان آن صدها هزار نفر به دلیل قحطی جان خود را از دست دادند
تذكر: ساختن ماكاروني بسيار آسان است؛ زود دست بكار شويد و تا رسيدن محصول ماكاروني سوياذرت به بازار؛ تهيه ماكاروني از آرد كامل با سبوس يا آرد كامل جو را در خانه هايتان كنيد، روزهاى جمعه يا ايام فراغت مي توانيد خودتان اين كار را تجربه كرده و انجام آنرا بر وظايف و مسؤوليتهاى بانوي خانه اضافه نكنيد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد