منع قارونهاى جهان از سنگ مانع تشعشع راديواكتيو؛ بخاطر سودجويي

اذهب الى الأسفل

منع قارونهاى جهان از سنگ مانع تشعشع راديواكتيو؛ بخاطر سودجويي

پست  najm134 في الجمعة يونيو 19, 2009 3:02 pm

منع قارونهاى جهان از سنگ مانع تشعشع راديواكتيو؛ بخاطر سودجويي
در كنگو معادن اورانيوم طبيعي زياد است اما در ميان اين معادن؛ يك معدن هست كه مانند يك نيروگاه اتمي فعال است و صدها سال است كه فعال است، ولي با همه اينها هيجي از تشعشعات آن درز نمي كند، جون اطراف آن را سنكَي احاطه كرده كه كلية تشعشعات را به خود جذب كرده؛ و خودش هم آلوده به راديواكتيويته نمي شود!
اين سنگ 25 سال است كه براى دانش جديد شناخته شده است و مطالعات بسياري هم روي آن شده و كارآيي آن نيز به اثبات رسيده است.
بلكه طي مطالعات و تحقيقاتي يك روش صنعتي ارزان قيمت هم براى توليد صنعتي اين سنگ نيز اختراع شده، ولى هنوز اين اكتشاف را رسما معرفي نكرده و از مزايايش استفاده نمي شود، جون اين روش تنها براى عموم بشر سود داشته و قارونهاى جهان سود جنداني نمي توانند ببرند.
علت اين حذف و بايكوت علمي اين است كه جون در صنعت منع تشعشع طبق نظريه رايج؛ قارونهاى جهان ميلياردها دلار در روش سرمايه كذارى كرده و از روش رايج فعلا منافع كلاني عايدشان شده كه نمي خواهند اين سود را رها كنند.
غير از اينكه روش رايج كارآيي اش موقت بوده؛ و ابتلا به تشعشع و عوارض آن منبع سودآور ديكَري براى رشته طب تجاري بوده كه آن هم منبع سودآور ديكري براى قارونهاى جهاني است. از طرف ديكر روش رايج آلوده كردن زمين و اقيانوسها كه محل دفن زباله هاى اتمي است را نيز به دنبال دارد، نوعا اين زباله ها در كشورهاى توسعه نيافته دفن مي شود.
البته در روش رايج جاره واقعي در منع تشعشع نمي شود، بلكه يك نوع بسته بندي موقت است كه در صورت بازشدن خطر تشعشع فعال است.
در روش رايج ضايعات را همراه با شيشه ذوب مي كنند تا با شيشه حل شده؛ آنكاه در مخازن سربي كذارده و در محفظه هايي در اعماق زمين يا دريا دفن مي كنند. نقل از مجله لو پو ون فرانسه

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد