ايران با14 ميليون مين به عنوان دومين كشور آلوده به مين در جهان

اذهب الى الأسفل

ايران با14 ميليون مين به عنوان دومين كشور آلوده به مين در جهان

پست  najm134 في الجمعة يونيو 19, 2009 3:05 pm

ايران با14 ميليون مين به عنوان دومين كشور آلوده به مين در جهان
دبير سمينار منطقه‌‏اى پيشگيرى و درمان صدمات ناشى از مين، گفت: ايران به عنوان دومين كشور آلوده به مين، در جهان با بيش از 14 ميليون مين مطرح است. دكتر محمدرضا سروش، دبير سمينار منطقه‌‏اى پيشگيرى و درمان صدمات ناشى از مين، افزود: هم اكنون حدود شش ميليون هكتار اراضى آلوده به مين در كشور وجود دارد كه هر ساله منجر به مصدوميت صدها نفر از مردم مي‌‏شود. وى ادامه داد: بر اين اساس، در مناطق غيرنظامى در استان‌‏هاى مرزى در اثر مين‌‏هاى به جا مانده از جنگ هر ساله تعداد زيادى از مردم كشته يا معلول مي‌‏شوند. دبير سمينار منطقه‌‏اى پيشگيرى و درمان صدمات ناشى از مين، گفت: اين مين‌‏ها عمدتا در استان‌‏هاى مرزى كشور، شامل استان‌‏هاى آذربايجان غربى, كردستان, كرمانشاه, ايلام و خوزستان وجود دارد. سروش افزود: معلول شدن تعدادى از هموطنان بر اثر وجود اين مين‌‏ها هزينه‌‏هاى هنگفتى را به منظور توان بخشى و درمان مصدومين ناشى از مين بر دوش دولت مي‌‏گذارد. وى ادامه داد: معلوليت اجتماعى و كارافتادگى و كاهش نيروى كار، از نتايج مصدوميت مردم در اين مناطق است كه چون بسيارى از آنها كشاورز هستند و با اين آسيب‌‏ديدگى ديگر قادر به فعاليت نيستند.
دبير سمينار منطقه‌‏اى پيشگيرى و درمان صدمات ناشى از مين، گفت: برگزارى سمينار منطقه‌‏اى پيشگيرى و درمان صدمات ناشى از مين با بررسى آمارى صدمات ناشى از مين در استان‌‏هاى مرزى ايران در سال‌‏هاى اخير خواهد پرداخت و ايجاد شبكه ارتباطى بين سيستم‌‏هاى دست اندركار امر آموزش، درمان و توانبخشى مصدومين ناشى از مين در كشورهاى ايران, افغانستان و عراق بررسى مي‌‏شود. اين سمينار ششم آذر ماه در محل معاونت درمان و توانبخشى جمعيت هلال احمر برگزار مي‌‏شود. ايلنا
تذكر: در خاتمه جنكَ برخي از اهل نظر كه در ايام جنكَ در كنار رزمندكان و مسؤولان نظامي خدمت مي كرده اند؛ به متصديان مربوطه بيشنهاد دادند؛ كه با توجه به باقيمانده روحيه رزمندكي در بسياري از اقشار در اين فرصت نيروها بسيج شوند براى دو امر: يكي ساختن استحكامات مرزي سرتاسري و ديكري باكسازي مناطق آلوده؛ در صورت بياده شدن اين بيشنهاد؛ طي مدت كوتاهي هم مناطق جنكَي باكسازي كامل شده و هم سرتاسر مرز ايران تبديل به قلعه مستحكمي مي شد؛ كه مانع نفوذ احتمالي دشمن و نيز رخنه اشرار است.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد