سلامتي كودكان با تصحيح عادت (از سر باز كردن) والدين

اذهب الى الأسفل

سلامتي كودكان با تصحيح عادت (از سر باز كردن) والدين

پست  najm134 في الإثنين يونيو 22, 2009 8:58 am

سلامتي كودكان با تصحيح عادت (از سر باز كردن) والدين
با كودكانتان ارتباط بيشتري داشته باشيد: به گفته دبير ششمين همايش كودكان كم توان ذهني مشغله زياد پدر و مادر باعث شده والدين زمان كمتري در كنار كودكان باشند كه همين عامل در بروز كم تواني ذهني كودكان موثر است.
دكتر فاطمه بهنيا در حاشيه برگزاري ششمين همايش كودكان كم توان ذهني در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود ارتباط كم والدين با كودكان باعث مي شود كودكان بيشترين زمان خود را صرف تماشاي تلويزيون و يا بازيهاي كامپيوتري كنند كه همين امر در بروز اختلالات ارتباطي كودكان بسيار تاثير گذار است.
وي با بيان اينكه در مقايسه با سال‌هاي گذشته بر تعداد كودكان كم توان ذهني افزوده شده است گفت يكي از كارهاي موثري كه ارتباط پدر و مادر با كودك را تقويت مي‌كند بازي والدين با كودك و مهمتر از آن قصه گفتن براي كودك است كه امروزه بسيار كم رنگ شده است.
دكتر بهنيا با تاكيد بر اينكه والدين بايد نسبت به رفتار كودك خود توجه داشته باشند افزود وجود علامت‌هايي همچون كاهش ارتباط چشمي كودك، حرف شنوي پايين ، بي‌توجهي به اسباب بازي ، حساسيت بالاي بدن و در مواري هم احساس درد از جمله عوامل وجود كم تواني ذهني كودك به شمار مي‌روند. عضو هيات علمي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي اضافه كرد والدين با مشاهده اين رفتارهاي كودك بايد با مراجعه به روانپزشك علت اين رفتار ها مورد بررسي قرار گيرد و در صورت تشخيص مشكلات ذهني كودك كارهاي توانبخشي لازم براي او صورت گيرد. وي با بيان اينكه ارتباط يك فاكتور رشدي در يادگيري كودكان محسوب مي‌شود افزود ارتباط كودك با افراد ، محيط و با اشياي پيرامون زمينه‌اي براي تقويت توجه و تمركز و متعاقبا يادگيري كودك است.
دكتر بهنيا يادآور شد يكي از اهداف برگزاري ششمين همايش سراسري كودكان داراي مشكلات ذهني ، آشنايي پزشكان و كارشناسان توانبخشي و مشاوران و خانواده‌ها با اهميت و نقش ارتباط و هوشياري كودك در ميزان يادگيري او است كه در صورت هر گونه مشكلي در اين زمينه بايد با غربالگري هر چه زودتر مشكل تشخيص داده شود و درمان گروهي آغاز شود.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد