خانه عاري از آلايندگي

اذهب الى الأسفل

خانه عاري از آلايندگي

پست  najm134 في الإثنين يونيو 22, 2009 10:31 pm

خانه عاري از آلايندگي
تهران،خبرگزاري جمهوري اسلامي : انگليس از اولين خانه عاري از آلايندگي پرده برداري كرد. در اين خانه استاندارد زيست محيطي خانه‌هاي آينده رعايت شده است.
به گزارش پايگاه اينترنتي بي‌بي‌سي نيوز، ديوارهاي اين خانه دو اتاق خوابه عايق‌بندي شده و به اين ترتيب ‪ ۶۰‬درصد كمتر از خانه‌هاي معمولي گرما را هدر مي‌دهد.
صفحه‌هاي خورشيد، ديگ بخار زيست توده و دستگاههايي براي افزايش بهره‌وري آب، مانند برداشت آب باران از مشخصه‌هاي اين خانه است.
طرح اين خانه در نمايشگاه ‪ Offsite 2007‬در واتفورد رونمايي شد و مقرراتي را كه قرار است در سال ‪ ۲۰۱۶‬ اعمال شود و هدف از آن افزايش بازده انرژي در خانه‌هاي انگليس است در ساخت اين خانه رعايت شده است.
اين طرح كه "خانه سبك يا ‪ "Lighthouse‬نام دارد، نخستين طرحي است كه از لحاظ سازگاري با مقررات مربوط به خانه‌هاي پايدار بالاترين امتياز را بدست آورد.
خانه‌هاي پايدار به معناي خانه‌هايي است كه توليد كربن آنها صفر است. حدود يك چهارم انتشار گاز كربن در انگليس ناشي از مصرف خانگي است.
اين خانه تمام انرژي مورد نياز خود را توليد مي‌كند و هنگامي كه ساكنان خانه به مسافرت رفته‌اند مي‌تواند برق توليدي خود را وارد شبكه برق سراسري كند. ديگ بخار زيست توده كه در آن از سوخت‌هاي آلي استفاده شده است از ويژگيهاي اين خانه است.
انتشار گاز كربن در اين خانه صفر است زيرا ميزان دي اكسيد كربن توليدشده و مصرف شده برابر است. اين خانه همچنين مجهز به سامانه جداسازي زباله است كه امكان سوزاندن زباله‌هاي قابل احتراق براي توليد برق را فراهم مي‌سازد.
ارزيابي هوشمند در اين خانه اين امكان را براي ساكنان خانه فراهم مي‌كند تا از هر گونه هدر رفتن انرژي با خبر شوند.
هرچند مصرف انرژي اين خانه پايين است، اما هزينه‌هاي ساخت آن ‪۴۰‬ درصد بيشتر از خانه‌هاي معمولي است.
اما آلن شينگلر طراح خانه مطمئن است با ساخت تعداد بيشتري از اين خانه‌ها هزينه‌ها كاهش خواهد يافت.
ساخت ‪ ۲۵۰‬دستگاه از اين خانه‌ها هزينه‌ها را كمتر مي‌كند.
استفاده از جريان باد براي تهويه تابستاني، آرايه خورشيدي در پشت خانه براي توليد برق و آب گرم و عايق‌گذاري ديوار خانه، از مشخصه‌هاي اين خانه است.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد