گرايش مشاوران و روانپزشکان دنيا به معنويت در درمان

اذهب الى الأسفل

گرايش مشاوران و روانپزشکان دنيا به معنويت در درمان

پست  najm134 في الخميس مايو 14, 2009 6:23 pm

گرايش مشاوران و روانپزشکان دنيا به معنويت در درمان
به گفته کارشناسان و محققان گرايش به دين در درمان و مشاوره روانپزشکي و روانشناسي به سرعت در جهان در حال گسترش است؛ به طوري که بر اساس آمار اخير انجمن مشاوران امريکا(ACA) بيش از 80 درصد از مشاوران در درمان، گرايش به معنويت دارند.
رييس انستيتو روانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران دراين باره گفت: تفکر ديني و شفاء معنوي بيماران به ميزان بالايي در ميان افراد جامعه رايج است؛ به طوري که اين انتظارات از متخصصان روانپزشکي و کارشناسان علوم روانشناسي بسيار بالاست.
وي با اشاره به اين که مشکل عمده در زمينه دين و بهداشت روان، آشنا نبودن دانشگاهيان با حوزه و روحانيت به طور متقابل است ، افزود: به طوري که دانشگاه هاي کشور آشنايي با حوزه ديني و درمان هاي معنوي ندارند همچنين حوزه و روحانيت از يافته هاي جديد علمي نظير تاثير توکل و ايمان در کاهش استرس و افزايش موفقيت درمان بي اطلاعند.
دکتر بوالهري از تحول عظيم طي 20 سال اخير در کشور در خصوص پناه بردن به دين در درمان هاي روانشناسي و روانپزشکي خبرداد و گفت: کتاب ها و تحقيقات دانشگاهي در حوزه دين بسيار افزايش يافته است که مي توان آنها را کاربردي کرد و به صورت آکادميک در دانشگاه ها تدريس نمود.
رييس انستيتو روانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي ايران با بيان اين مطلب که افزايش گرايش به دين در بهداشت روان امري جهاني است، تصريح کرد: در تحقيقي که اخيرا در انجمن مشاوران امريکا انجام و منتشر شد به اين نکته تاکيد شده است که بيش از 80 درصد مشاوران و روانپزشکان دنيا در درمان هاي خود، گرايش ديني و معنوي دارند و در بيش از 50 درصد اين متخصصان نياز به آموزش در حوزه ديني به عنوان يک ضرورت عنوان شده بود.


najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد