تونی بلر: هر روز قرآن مي خوانم!!

اذهب الى الأسفل

تونی بلر: هر روز قرآن مي خوانم!!

پست  najm134 في الأربعاء يونيو 24, 2009 2:40 am

تونی بلر: هر روز قرآن مي خوانم!!
صاحبنظران اعتقاد دارند با توجه به سياست‌هاي خصمانه دولت انگليس نسبت به اسلام و مسلمانان كه نمونه بارز آن در اعطا لقب "سر" به سلمان رشدي آشكار شد و همچنين وابستگي شديد بلر به كانون‌هاي صهيونيستي، مي بايست در اهداف پنهاني كه در وراي سخناني اين‌چنين وجود دارد، تامل نمود .
به گزارش شيعه آنلاين به نقل از فارس، نخست وزير سابق انگليس در اظهار نظري جديد ادعا كرد: هر روز قرآن مي‌خوانم و توجه زيادي به دين اسلام دارم. به گزارش روزنامه اماراتي "البيان"، "توني بلر" كه فرستاده كميته چهارجانبه صلح خاورميانه است در سخنراني خود در مركز سياست خارجي لندن گفت هر روز قرآن مي‌خواند و اهميت زيادي به دين اسلام مي دهد.
نخست‌وزير سابق انگليس اظهار داشت: مسيحيان مي‌گويند كه مسلمانان دشمن آنها هستند در حالي كه در قرآن حتي يك كلمه عليه مسيحيان گفته نشده بلكه همواره از مسيح به احترام ياد شده است . وي تاكيد كرد: قرآن يهوديان و مسيحيان را به اصل خود رجوع داده و آن راه به سوي آينده است و علم را ستايش و خرافات را نكوهش مي‌كند . بلر با اشاره به اينكه هنوز درباره گرايش به دين اسلام فكر نكرده گفت: شخصيت رسول الله تمثيل ارزش‌هاي والاي فرهنگي است نخست وزير سابق انگليس حدود دو سال پيش و شش ماه پس از كناره‌گيري از قدرت رسما به مذهب رومن كاتوليك پيوست ولي بر اساس گزارش‌هاي مطبوعاتي وي در طول نخست‌وزيري خود نيز كاتوليك بوده ولي اين موضوع را پنهان مي‌كرده است بلر پيش از اين تغيير، پيرو كليساي اسقفي انگليس) انگليكان) بود. همسر او، شري بلر، و فرزندانش همگي كاتوليك هستند .
رسانه حيات اعلى: هر جند اخبار مسلمان شدن جندهزارنفري سالانه مردم انكليس؛ و توجه به اسلام در سطوح كاخ سلطنتي (وليعهد انكليس برنسس دايانا ملكه اليزابت) سالهاست در رسانه ها مطرح بوده است، ولى نمايشي بودن برخي از اينها خصوصا در ميان سياستمداراني كه مواضع خصمانه نسبت به اسلام و مسلمين داشته اند (مانند توني بلير) نيز ممكن است. اما در هر صورت و حتى با احتمال اخير؛ نفس وقوع اين موارد ولو با انكيزه نمايشي؛ علامت كسترش فوق العاده نفوذ اسلام در جهان و بخصوص انكليس بوده؛ كه جنين افرادي را نيز به جنين رويكردهايي واداشته است.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد