مصرف برق ايران 3 برابر مصرف جهاني است

اذهب الى الأسفل

مصرف برق ايران 3 برابر مصرف جهاني است

پست  najm134 في الخميس يونيو 25, 2009 3:27 am

مصرف برق ايران 3 برابر مصرف جهاني است
مدير عامل شرکت توانير گفت: مصرف برق در ايران 3 برابر استاندارد مصرف جهاني است .
به گزارش سرويس اقتصادي برنا به نقل از پايگاه خبري وزارت نيرو، "محمد بهزاد" با بيان اينكه يک پنجم برق كشور در استان تهران توليد مي ‌شود افزود: كشور ما 5/2 تا 3 برابر خانواده جهاني برق مصرف مي ‌كند.
وي در نشستي با حضور مدير عامل، معاونين و مديران شرکت برق منطقه اي تهران تصريح كرد: ما بايد با دقت بيشتري توسعه و بهره برداري از پروژه هاي برق را دنبال كنيم تا مردم با كمبود برق مواجه نشوند.
مدير عامل شرکت توانير ادامه تصريح کرد: در كشور واحدهاي كوچک پراكنده‌اي وجود دارند كه مايل هستند در بخش توليد برق همكاري داشته باشند اين واحدهاي توليدي قادر به توليد برق با راندمان بالا هستند و اين مساله مي ‌تواند موجب نوآوري در صنعت برق شود.
بهزاد با اشاره به اهميت كاهش مصرف برق در بخش خانگي و تجاري تصريح کرد: راهبرد مديريت مصرف برق بايد توسط برق منطقه‌اي تهران هدايت شود. وي در مورد بهره‌گيري از راهكارهاي مديريت مصرف برق اظهار اميدواري كرد و گفت : با فرهنگ سازي و توزيع لامپ كم مصرف و بهينه كردن لوازم خانگي برقي شاهد كاهش مصرف برق خواهيم بود.
مديرعامل شرکت توانير پيگيري و بررسي نصب واحدهاي خورشيدي در اطراف تهران بزرگ، نصب آبگرمكن‌هاي خورشيدي و بهره برداري از نيروگاه‌هاي بادي را به عنوان راهكارهاي ديگر توليد برق دانست.
وي با اشاره به بهره‌برداري از سيستم GIS در برق تهران بيان کرد: برق تهران در همه زمينه‌ها در تحول و نوآوري پيشرو بوده و ما اميدواريم پروژه پست شيخ بهايي، پرند- فيروز بهرام، عظيميه - كمال آباد با حساسيت و جديت ويژه اي توسط برق تهران دنبال شود تا با افتتاح آن ها توليد برق در تابستان سال آينده به حداكثر برسد.
بهزاد با بيان اينكه اگر حوزه سدها پر شود ما مي ‌توانيم حداكثر استفاده را از ظرفيت نيروگاه‌هاي برق آبي داشته باشيم ، ظرفيت توليدي نيروگاه‌هاي برق آبي را سه هزار كيلو ولت اعلام كرد كه در حال حاضر به دليل كمبود بارش و خشكسالي سال قبل حداكثر توليد برق در اين نيروگاه‌ها دو هزار مگاوات است .
تذكر: بنا به اظهار وزير نيرو: بيشتر از سي درصد برق مصرفي كشور در خطوط انتقال نيرو به هدر مي رود! به علت بائين بودن استاندارد كيفيت. براى تاثير تبليغ اصلاح روش مصرف در مردم بايد دولت از خودش شروع كند. والبته اين منافاتي با انجام وظيفه شخصي هر فرد در رعايت صرفه جويي و اجتناب از اسراف ندارد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد