تولید برق از رفت و آمد مردم

اذهب الى الأسفل

تولید برق از رفت و آمد مردم

پست  najm134 في الخميس يونيو 25, 2009 6:43 am

تولید برق از رفت و آمد مردم
آفتاب: یک کف‌پوش مولد برق به منظور اندازه‌گیری میزان برقی که مردم با راه‌رفتن خود بر روی آن تولید می‌کنند، در مقابل ایستگاه «شیبویا» شهر توکیو نصب شد.
به گزارش سرویس بین‌الملل آفتاب، این کف‌پوش یک متری که از 4 صفحه کوچک تشکیل شده است در میدان «هاچیکو» یکی از شلوغ‌ترین نقاط شهر توکیو نصب شده است.
دستگاه مولد برق این کف‌پوش می‌تواند لرزه‌های ناشی از قدم‌های عابران بر روی صفحات کف‌پوش را به انرژی برق تبدیل کند.
آزمایش بر روی این کف پوش تا روز 25 دسامبر ادامه خواهد یافت.
نصب این کف‌پوش بخشی از تلاش‌های ناحیه «شیبویا» برای یافتن منابع انرژی جایگزین است. اداره این ناحیه مقدار انرژی که این صفحات تولید می‌کنند و همچنین دوام آنها را اندازه‌گیری می‌کند.
یکی از مسئولان اداره ناحیه «شیبویا» گفت این کف‌پوش می تواند 0/3 وات برق با عبور یک فرد 60 کیلوگرمی از روی آن تولید کند.وی افزود اگر این میدان را که به طور میانگین روزانه 900 هزار نفر در آن راه می‌روند، به طور کامل با این صفحات بپوشانیم روزانه 200 کیلووات برق خواهیم داشت.
به گزارش تلويزيون سراسري ژاپن (ان.اچ.کي)، شهرداري توکيو در اين دستگاه توليد برق، اقدام به نصب چهار صفحه در فضايي به وسعت يک متر مربع در محل ورود و خروج يکي از پرترددترين ايستگاههاي قطار توکيو کرده است.
به گزارش ايرنا به نقل از ان.اچ.کي، اين دستگاه توسط يک شرکت ژاپني در استان کاناگاوا ساخته شده است و توسط آن نيروي الکتريسيته از طريق عناصر فيزوالکتريک که از طريق ارتعاشات ناشي از قدم زدن افراد بر روي اين صفحات ايجاد مي شود، تبديل به انرژي مي شود.
اين پروژه بخشي از تلاشهاي شهرداري شيبويا در استان توکيو براي به دست آوردن منابع جديد انرژي سازگار با محيط زيست است. شهرداري شيبويا درنظر دارد با اجراي اين طرح ، ميزان توليد انرژي و ميزان ماندگاري آن را مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار دهد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد