بانوي نوشيعه آلماني و آماده شدن براى ظهور

اذهب الى الأسفل

بانوي نوشيعه آلماني و آماده شدن براى ظهور

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 7:47 am

بانوي نوشيعه آلماني و آماده شدن براى ظهور
شايد اگر اين مقدمه را نخوانيد تصور كنيد پاسخ‌دهنده به سؤالات، طلبه‌اي از حوزه علميه است كه ساليان طولاني دود چراغ خورده و در راه كسب معارف الهي زحمت كشيده است ؛ اما... بله، كساني هستند كه يك‌شبه ره صد ساله بروند ؛ كساني كه با پشت پا زدن به تمامي علايق مادي، راه حق را برگزيده‌اند ؛ كساني كه "مسلمان يا شيعه‌ي شناسنامه‌اي" نيستند... «استفي نجدي» از اين زمره است ، بانويي آلماني كه با تشرف به اسلام، مذهب تشيع را برگزيد و اينك در خيل منتظران حضرت عشق (عج)‌ حضور دارد. خبركزاري مجمع جهاني اهل بيت: به كوشش: زينب شاه‌علي ـ مهدي مهاجر ـ خليل‌حسين حسيني
ابنا : به نظر شما ـ به عنوان يك نوشيعه ـ وظيفه ما در خصوص ظهور امام زمان (عج) چيست؟
استفي نجدي: امام رضا علیه السلام می‌فرماید: «اعتقاد به ظهور امام ـ علیه السلام ـ بخشي از عقايد است». بنابراين این وظیفه مسلمانان است که خود را برای این رویداد ویژه آماده کنند. ما نباید فقط بنشینیم و منتظر ظهور او باشیم ؛ بلکه باید به مردم بیاموزیم كه لازم است قبل از ظهور آن حضرت به همه اهداف خود دست پيدا كرده باشند.
امام صادق علیه السلام می‌فرماید: «کسی که در راه تحصیل اهداف امام مهدی عج بمیرد، با او به گونه ای رفتار خواهد شد که گویی خدمت گذار شخص امام زمان عج است، دقیقا مانند کسانی که در لشکر او جنگیده اند و یا خواهند جنگید؛ نه! به خدا سوگند با آنها مانند شهیدانی رفتار خواهد شد که در راه کمک به رسول خدا به شهادت رسیده‌اند». پس كسی که در این زمان رسالت خویش را در قبال امام مهدی (عج) تکمیل می‌کند و می‌کوشد که اهداف او را درک کند و محقق سازد مانند کسی است که در راه خدا در خون خود غلتیده است.
ابنا : پس به اعتقاد شما كار ما از همين الآن شروع مي‌شود نه از زمان ظهور حضرت؟!
استفي نجدي: بله؛ ما باید درک کنیم که رسالت ما امروز خیلی مهمتر از رسالتمان در دوران ظهور حضرت مهدی (عج) است. تصور کنید که امام ما همین فردا ظهور کند؛ آیا ما اصلا برای آن آمادگی داریم؟
ابنا : آمادگي معنوي و ايماني؟
استفي نجدي: نه فقط آمادگی از نظر معنوی ؛ بلکه انسان‌ها و منتظرین باید از هر لحاظ مهیا باشند و در زمینه‌هایی مانند شجاعت و نترسیدن، مفید فائده بودن، پایبندي به اصول بهداشتی و سالم بودن، آمادگي برای پذیرفتن مأموریت‌های نظامی و... آمادگی کامل داشته باشند. امام سجاد ـ علیه السلام ـ می‌فرماید: «همانا کسانی که قبل از امام مهدی ـ علیه السلام ـ زندگی می‌کنند و به او و ظهورش اعتقاد دارند، و به رسالت و وظایف خویش در این راستا عمل می‌کنند از کسانی که در دیگر زمان‌ها زندگی می‌کنند به مراتب بهترند. خداوند به آنها دانایی، تجربه و علم عطا خواهد کرد بگونه ای که ظهور و عدم ظهور برای آنها برابر خواهد بود. خداوند به آنها موقعیتی خواهد داد که به شهدای زمان رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم عطا فرموده است. آنان پیروان و شیعیان واقعی ما خواهند بود». اکنون این سؤال مطرح می‌شود که آیا ما هم از همان افرادی هستیم که امام سجاد علیه السلام به ایشان اشاره فرموده است؟ همه ما می‌دانیم که ما اکنون در دوران غیبت امام مهدی (عج) هستیم اما متأسفانه بسیاری از مردم از این موضوع برداشت‌های غلطی دارند. غیبت آن‌حضرت (عج) هرگز بدان معنا نیست كه ما هم همين کار را بکنیم و از عرصه کار و تلاش و انجام وظایف خویش غايب شویم. زمانی که ما در انتظار او هستیم نباید غیرفعال و بی‌تحرک باشیم بلکه باید فعال باشیم ؛ زیرا وقتی عزیزان ما به سفري می‌روند ، آیا ما با استفاده از آن فرصت، خانه‌های خود را در غیاب آنها آب و جارو و تمیز نمی‌کنیم؟ آیا ما غذاهای لذیذ برای آنها آماده نمی‌کنیم؟ و آیا مراسم استقبال خوبي برای آنها تدارک نمی‌بینیم؟ این همان کاری است که ما باید برای امام خود انجام دهیم. ما نمی‌دانیم که امام مهدی ما کی ظهور می‌کند ؛ ولی این بدان معنا نیست که ما تکیه بزنیم و آرام بنشنیم و آنگاه که اولین نشانه‌های ظهور امام را مشاهده کرديم خود را با شتاب زیاد آماده کنیم. نه، هرگز نه! مهیا شدن باید در طول سراسر زندگی ما اتفاق بیفتد و بر سراسر زندگی ما احاطه داشته باشد.
ابنا : يعني باید مطمئن شويم كه مسؤوولیت‌ها و وظایف خود در قبال امام مهدی (عج) را انجام مي‌دهيم.
استفي نجدي: بله ؛ ما بايد اين سؤال را از خود بپرسیم که: تا به حال چند بار آرزو کرده‌ایم که ای کاش در کنار امام علي علیه السلام در جمل و صفین و نهروان بودیم؟ چند بار آرزو کرده‌ایم که ای کاش در رزمگاه کربلا در کنار امام حسین علیه السلام بودیم؟ حالا رزمگاهی دیگر در پیش است و آرزوی ما برآورده خواهد شد و اکنون باید خود را برای ظهور امام مهدی علیه السلام آماده کنیم؛ امام مهدی خواهد آمد و جامعه‌ای آزاد از استبداد و استضعاف و ظلم و جور تشکیل خواهد داد؛ اما برای وقوع آن جامعه، ما باید قبل از هر چیز خود را از این جور و ستم و استبداد رهانیده باشیم پس ما نبايد اكنون نيز سخنان و دستورات جائران و ستمگران را بشنویم و به خواست‌هایشان عمل کنیم. ما باید برای ظهور آنحضرت (عج) بخوبی مهیا باشیم؛ هنگامی که ما آمادگی داشته باشیم امام مهدی (عج) حتما خواهد آمد. معتقدان به حضرت باید مانند کسانی رفتار کنند که گویی آنها اعضاء یک لشگر هستند ؛ لشگری که فرمانده‌ي کل آن برای یک سفر چند روزه به جایی رفته و به لشگر خویش گفته است: «به محض آن که من برگردم ما حمله خواهیم کرد».
ابنا : رسالت ديگر ما در اين عصر چيست؟
استفي نجدي: رسالت ديگر ما معرفی امام مهدی علیه السلام است. ما باید به دیگران بیاموزیم که امام (عج) کجا است و چرا؟ و این همان روشی است که ما با استفاده از آن می توانیم تعداد پیروان او را افزایش دهیم. ديگر اينكه ما براي خدمت کامل به امام خود نباید به اين دنیا دلبستگي داشته باشيم ؛ بلکه باید خودمان را برای جهان بعدی آماده کنیم. ما برای اين دنيا زندگی نمی‌کنیم بلکه برای جهان آخرت در اینجا هستیم. وظيفه بعدي ما دعا براي ظهور امام است. قطعا ما نباید خدا را فراموش کنیم بلكه باید ظهور حضرتش را از خداوند مسئلت نمائیم و برای این هدف به تلاوت قرآن و خواندن دعاها بپردازیم.
ابنا : به نظر شما امام مهدی (عج) چرا تاکنون ظهور نکرده است؟
استفي نجدي: به نظر من ما نباید از خودمان سؤال کنیم که چرا او تا کنون ظهور نکرده است بلکه به جای این کار باید بکوشیم در مورد او بیشتر بدانیم و چیزهای بیشتری بیاموزیم. ما باید بدانیم که امام مهدی (عج) کیست؟ باید تلاش کنیم که خودمان را عوض کنیم تا بتوانیم در زمان ظهورش از او حمایت کنیم. من فکر می‌کنم طول زیادی نخواهد کشید که امام مهدی (عج) ظهور بفرماید و خداوند به او اجازه ظهور خواهد داد ؛ ان ‌شاء الله.
ابنا : به نظر شما در زمان امام مهدی (عج) دنیا چگونه خواهد بود؟ شما آن را چگونه تصویر می‌کنید؟
استفي نجدي: دوران امام مهدی ـ علیه السلام ـ مملو از خلوص و مساوات خواهد بود ؛ جامعه‌ای ایجاد خواهد شد که تبعیض و ستم نمی‌شناسد و کسی نخواهد توانست به كسي ظلم کند و جهان را به استضعاف بکشاند. در آن زمان هیچ کسی به علت جهل، بی‌ایمان نخواهد شد چون جهلی باقی نخواهد ماند. در جامعه اسلامی طرز تفکرهای غلط فراوانی وجود دارد. حضرت مهدی (عج) "معانی واقعی قرآن" را به مردم خواهد آموخت ؛ همان معانی که خداوند از کلمات و آیات قرآن اراده فرموده است. این اتفاق امروز یا فردا اتفاق نخواهد افتاد ولی سرانجام اسلام فرمانروای جهان خواهد شد. البته بايد بدانيم كه در زمان ظهور امام مهدی ـ علیه السلام ـ نيز ما دو گروه خواهیم داشت؛ گروهی که به او ایمان می آورند و گروهی که ایمان نمی‌آورند. شیطان مردم را تنها نخواهد گذاشت. او نزد ما در اواخر شب ها خواهد آمد و در وجود ما بذر شک و تردید خواهد پاشید.
ابنا : چنانچه شما امام مهدی ـ علیه السلام ـ را با چشم خودتان ببینید چه احساسی خواهید داشت؛ در آن لحظه چه خواهید کرد؛ اگر همین الآن به ملاقاتش نائل شوید به او چه خواهید گفت؟
استفي نجدي: من؟! ... من چه احساسی خواهم داشت؟ و چه خواهم گفت اگر در محضرش واقع شوم؟ ... الله اکبر! .. سبحان الله! .. اللهم صل علی محمد و آل محمد!! ...
من فکر نمی‌کنم كه در آن لحظه حتی بتوانم سخنی بر زبان آورم ... من فکر می‌کنم كه در آن لحظه خواهم گریست ... اما اگر بتوانم چیزی بگویم از او خواهم خواست که مرا به عنوان یکی از سپاهيانش بپذیرد. آمين.
ابنا : متشكريم كه ما و خوانندگانمان را در احساسات پاكتان شريك كرديد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد