توليد مرغ اركانيك (بدون هورمون و داروي شيميايي) در ايران

اذهب الى الأسفل

توليد مرغ اركانيك (بدون هورمون و داروي شيميايي) در ايران

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 8:00 am

[b]توليد مرغ اركانيك (بدون هورمون و داروي شيميايي) در ايران
1- توليد مرغ بدون آنتي‌بيوتيك براي نخستين بار در كشور: ايسنا : رييس سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين با اعلام اينكه استان قزوين براي نخستين بار در كشور موفق به توليد مرغ بدون آنتي‌بيوتيك شده است، افزود: توليد اين مرغ اقدام بسيار بزرگي در كشور در جهت صادرات محسوب مي‌شود كه البته اين پروژه يك پروسه چهار ساله را طي كرده است.
2- وزير جهادكشاورزي گفت: سياست و حركت اين وزارتخانه به سمت كشت ارگانيك و حذف سموم در توليد محصولات كشاورزي و باغي است. كرمانشاه، خبرگزاري جمهوري اسلامي ايرنا -
به گزارش خبرنگار اعزامي ايرنا، محمدرضا اسكندري روز چهارشنبه در بازديد از مركز خدمات كشاورزي شهرستان روانسر اظهارداشت: از مزاياي اين نوع كشت علاوه بر حذف سموم ، جايگزيني مواد آلي به جاي سموم شيميايي است كه نتيجه آن محصولي سالمتر و در خدمت سلامتي شهروندان مي باشد.
با حضور وزير جهاد کشاورزي اولين واحد مرغداري ارگانيک کشور با عنوان «کاني خزران» در شهرستان روانسر از توابع استان کرمانشاه به بهره برداري رسيد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه کرمانشاه، اين واحد نخستين مرغداري است که بدون مصرف آنتي بيوتيک گوشت مرغ توليد و عرضه مي‌كند. محمدرضا اسکندري، وزير جهاد کشاورزي که به همراه هيات دولت به استان کرمانشاه سفر کرده است، در مراسم افتتاح اين واحد اظهار داشت: اميدواريم بتوانيم مشابه چنين واحدهايي را در ديگر مناطق کشور نيز احداث کنيم.
هم‌چنين احدي مسوول اين واحد توليدي نيز در توضيحاتي در خصوص اين واحد مرغداري اظهار داشت: دراين واحد به جاي استفاده از مواد آنتي بيوتيک و هورمون‌ها، از مواد طبيعي استفاده مي‌شود.
وي کيفيت گوشت اين واحد توليدي را بالاتر از ديگر مرغ داري‌ها دانست.
وي افزايش درآمد تا ميزان ‌5/28 درصد نسبت به مرغداري‌هاي مشابه را از ديگر خصوصيات اين واحد برشمرد.

3- در اين بازديد يكي از كارشناسان مركز ياد شده كه مجري برنامه كشت ارگانيك در شهرستان روانسر مي باشد، در خصوص اجراي اين طرح گفت: كشت ارگانيك در دستور كار دفتر توسعه پايدار سازمان جهادكشاورزي استان كرمانشاه قرار دارد و به همين دليل شهرستان روانسر در راه اجرايي نمودن اين نوع كشت پيشگام شده است.
علي اشرف لطفي با بيان اينكه توليد كمپوست از پسماندهاي كشاورزي و حيواني لازمه حركت به سمت اين نوع كشت مي باشد، افزود: مشكلي كه وجوددارد اين است كه هنوز به تكنولوژي جديد توليد كمپوست موزد نياز براي كشت ارگانيك در شهرستان روانسر مجهز نشده ايم و در صورت خريداري اين دستگاهها اين مشكل حل خواهد شد.
وي گفت: اين شيوه تهيه كمپوست هم اكنون در 25 روستاي شهرستان روانسر در حال اجراست و انتظار داريم در آينده اين كار را به رقم بيشتري از روستاهاي شهرستان اشاعه دهيم.
وي، استفاده بي رويه از اراضي كشاورزي و كشتهاي متناوب را يكي از دلايلي توصيف كرد كه كارايي خاك را از بين مي برد و استفاده از سموم شيمايي را نيز داراي همين كاركرد منفي عنوان كرد.
لطفي گفت: هم اكنون بسياري از محصولات باغي نظير انار، سيب و توت در شهرستان روانسر به شيوه ارگانيك و بدون استفاده از هيچ گونه سمومي توليد مي شود.
وي درخصوص توليد نخود ارگانيك نيز گفت: هم اكنون 200 هزار هكتار از اراضي شهرستان زير كشت ارگانيك است كه برنامه داريم براي آينده نزديك اين رقم را به دو برابر افزايش دهيم.
وي ادامه داد: در منطه اورامانات در سال يك هزار و 126 تن عسل ارگانيك توليد مي شود كه داراي مشتريان بسيار پر و پا قرصي مي باشد.
وي گفت: متاسفانه به دليل ضعف صنعت بسته بندي بسياري از توليدات ارگانيك اين مناطق توسط افراد سودجو از مرزهاي جوانرود و پاوه به خارج از كشور منتقل مي شود و در بسته بندي با برندهاي ساير كشور ها به فروش بسيار بالايي مي رسد كه جفا به توليدكنندگان بومي مي باشد و به همين دليل از وزير جهاد كشاورزي انتظار كمك و مساعدت در راستاي تجهيز توليدكنندگان به صنعت مدرن بسته بندي داريم.
وزير جهاد كشاورزي روز چهارشنبه از مراكزي چون كشتارگاه بهاران زاگرس، طرح انتقال آب سد گاوشان به دشت ميان دربند، كارخانه دام و طيور شهرستان روانسر، مركز خدمات مشاوره فني، پايلوت توليد مرغ ارگانيك، طرح احداث باغات مثمر در اراضي شيب دار و عرصه هاي ملي و طبيعي، مركز خدمات كشاورزي شهرستان روانسر بازديد كرد و در روند مشكلات اين واحدها قرار گرفت.
محمدرضا اسكندري همچنين به بررسي مشكلات دامداران، توليد كنندگان فراورده هاي دامي و كشاورزي و كشاورزاني كه از شهرستانهاي ديگر استان همچون سنقر و كليايي، صحنه، جوانرود، كرمانشاه و... به وي مراجعه كرده بودند پرداخت و در مواردي دستور لازم براي پيگيري صادر كرد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد