مشكل پيچيدن باد در ساختمان‌هاي بلند ايران

اذهب الى الأسفل

مشكل پيچيدن باد در ساختمان‌هاي بلند ايران

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 9:13 am

مشكل پيچيدن باد در ساختمان‌هاي بلند ايران
عضو هيات علمي مركز تحقيقات ساختمان و مسكن گفت: پيچيدن باد و زوزه آن دراطراف ساختمان‌هاي بلند بستگي به نحوه طراحي آن دارد.
مهندس ژاله طالبي روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا با اينكه متاسفانه درخصوص رفع اين مشكل در ساختمانهاي بلند در كشور مطالعه‌اي صورت نگرفته افزود: اين امر نه تنها نيازبه مطالعه علمي دارد بلكه قسمت اعظم آن به نحوه طراحي ، طراحان در ساختمان برمي‌گردد.
وي اظهار داشت: طراحان ايراني بايد قبل از طراحي يك ساختمان موقعيت جغرافيايي منطقه را در نظر بگيرند و سپس اقدام به طراحي كنند كه متاسفانه در برخي موارد اين مسئله رعايت نمي‌شود. عضو هيات علمي مركز تحقيقات ساختمان و مسكن درادامه با اشاره به برخي ديگراز مشكلات در ساختمان‌هاي بلند اضافه كرد: متاسفانه ضوابط معماري كه همه جنبه‌هاي طراحي در آن رعايت شده باشد در كشور ما وجود ندارد و اين مسئله باعث آسيب رساندن به صنعت ساختمان‌سازي كشور مي‌شود.
وي گفت: سايه‌اندازي ساختمان‌ها روي همديگر، هدر رفتن انرژي و عدم رعايت نكات ايمني و امنيت ساختمان‌ها دربرخي موارد از جمله مشكلات و نواقص ساختمان‌هاي بلند است كه بايد مورد توجه و مطالعه كارشناسان ذيربط قرار گيرد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد