تلاش براي ساخت شهر سبز و برجهاي ساختماني پاک

اذهب الى الأسفل

تلاش براي ساخت شهر سبز و برجهاي ساختماني پاک

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 9:15 am

تلاش براي ساخت شهر سبز و برجهاي ساختماني پاک
به گزارش مهر، ارائه نقشه مرتفع ترين برج چين با استفاده از فناوريهاي پاک نيز از جمله مهترين طرح هاي ساختماني پاک در سال 2008 بوده است.
مرتفع ترين برج چين به عنوان نمادي از بهره گيري از فناوريهاي نوين و پاک در سال 2014 افتتاح خواهد شد.
اين برج فوق مدرن در منطقه شانگهاي چين ساخته مي شود و مشخصه اصلي آن استفاده از طيف وسيعي از فناوريهاي سبز و دوستدار محيط زيست عنوان شده است.
اين برج ارتفاعي 632 متري مارپيچي در برگيرنده 9 ساختمان مرتفع سيلندري شکل در دل خود است که بر روي يکديگر سوار مي شوند. در اين برج مرتفع از سيستمهاي جمع آوري آب باران براي خنک سازي ساير سيستمهاي برج استفاده خواهد شد.
همچنين از يک سري توربينهاي بادي براي توليد الکتريسيته مورد نياز آپارتمانهاي برج استفاده مي شود تا بدين ترتيب اين سازه عظيم تا حد زيادي براي تأمين انرژي مورد نياز خود به صورت خودکفا عمل کند.
همچنين در اين سال طراحان هلندي شهر سبزي را براي گوانژوي کره جنوبي طراحي کردند که در آينده به عنوان الگوي پروژه هاي شهري دوستدار محيط زيست جهان معرفي خواهد شد.
به گزارش مهر، اين شهر کوچک در فاصله 35 کيلومتري سئول در کره جنوبي ساخته و پيش بيني مي شود در سال 2011 تکميل شده و حدود 77 هزار تن را نيز در خود جاي دهد.
قسمتهاي اصلي اين شهر شامل دو مرکز بزرگ به همراه فضاهاي مسکوني، فرهنگي، اداري، تجاري، تفريحي و آموزشي است که بر روي سقف آنها پرچينهاي فوق مدرني ساخته مي شود که سهم قابل توجهي در کاهش مصرف انرژي و مصرف آب و همچنين بهبود سيستم تهويه مطبوع خواهند داشت.
برجهاي مسکوني و اداري که در اين شهر ساخته مي شوند همچون تپه هاي سرسبزي خواهند بود که در بدنه خارجي آنها از تنوع قابل توجهي گياهي استفاده خواهد شد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد