کودک از شیر مادر طعمهای مختلف را یاد می گیرد

اذهب الى الأسفل

کودک از شیر مادر طعمهای مختلف را یاد می گیرد

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 9:48 am

کودک از شیر مادر طعمهای مختلف را یاد می گیرد
محققان دانمارکی دریافتند که شیر مادر براساس نوع غذایی که مادر مصرف می کند طعم و مزه می گیرد و به کودک کمک می کند که طعمهای مختلف را یاد بگیرد.
محققان دانشگاه کپنهاگ کشف کردند که طعم شیر مادر در هر ساعت و برپایه نوع غذایی که می خورد تغییر می کند به این ترتیب کودک در هر بار شیرخوردن می تواند یک طعم جدید را یاد بگیرد.
این محققان در این تحقیق برای 18 مادری که به کودکان خود شیر می دادند یک آزمایش ساده را تجویز کردند. در این آزمایش از مادران خواسته شد که قبل و بعد از خوردن کسپولهای طعم دار به نوزادان خود شیر بدهند.
این دانشمندان که نتایج تحقیقات خود را در مجله Physiology and Behaviour منتشر کرده اند کشف کردند که به طور متوسط طعم موز تنها پس از یکساعت از خوردن آن، طعم شیرین بیان و زیره سبز پس از 120 دقیقه و جوهر نعناع پس از دو ساعت وارد شیر مادر می شود.
این محققان در این خصوص توضیح دادند که زمان لازم برای طعم دار شدن شیر در زنان مختلف متفاوت است اما معمولا در کل پس از گذشت 8 ساعت از خوردن هر غذا طعم آن در شیر از بین می رود. بنابراین مادران باید قبل از پایان این زمان نوزادان خود را شیر بدهند تا کودک بتواند طعمهای مختلف را یاد بگیرد .

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد