آلودگیهای زیست محیطی ناشی از جنگ آمریکا و عراق

اذهب الى الأسفل

آلودگیهای زیست محیطی ناشی از جنگ آمریکا و عراق

پست  najm134 في السبت يونيو 27, 2009 4:21 pm

آلودگیهای زیست محیطی ناشی از جنگ آمریکا و عراق
قرنها طول خواهد کشید تا محیط زیست عراق به حالت عادی بازگردد. “ این سخنان “ نرمین عثمان” وزیرمحیط زیست عراق ، درمورد آلودگیهای زیست محیطی خطرناک این کشور ناشی ازجنگ آمریکاست. عثمان می گوید : جنگ آمریکا ، شالوده محیطی ،اقتصادی و اجتماعی عراق را تغییر داد وقرنها طول می کشد تا آثارمنفی این جنگ ازبین برود. رواج بسیاری ازبیماری های عفونی وسرطانی در عراق ، ناشی از آلودگیهایی است که آمریکا به دلیل استفاده از سلاحهای غیرمتعارف درجنگ ، به عنوان میراثی شوم برای مردم این کشور ، برجای گذارده است.
بسیاری از مناطق عراق ، مملو از مین ها و بمبهای عمل نکرده است. تاکنون بسیاری از سازمانهای حقوق بشر جهانی درباره وقوع فاجعه انسانی درعراق به سبب جنگ آمریکا علیه این کشور هشدار داده اند. حتی بسیاری از گروههای حقوق بشر و پزشکان ارتش آمریکا اعتراف کرده اند که آمریکا درجنگ ضد عراق از سلاحهای حاوی اورانیوم ضعیف شده ، استفاده کرده است. خانم الینورعثمان ، یکی از فعالان در زمینه صلح و حقوق بشر در آمریکا آشکارا خطاب به جامعه جهانی اعلام کرده است ، غبار ناشی از سلاحهای حاوی اورانیوم ضعیف شده که درجنگ ضد عراق ، بکار رفته ، بسیار کشنده است.دربسیاری از مناطق عراق دیگر تا سالها هیچ موجود زنده ای قادر به زندگی نخواهد بود واین غبار کشنده ، درغذا ، هوا ، آب و تمام محیط زندگی عراقی ها وجود دارد و تاکنون هزاران عراقی بی گناه را به کام مرگ کشیده است.
به باور بسیاری از فعالان حقوق بشر ، آنچه درجنگ آمریکا ضد عراق اتفاق افتاد مصداق جنایت جنگی است . حتی برخی از همین فعالان حقوق بشر ، بوش را یک جنایتکار جنگی می دانند. درحال حاضر بنا به گفته بسیاری از پزشکان عراقی ، مناطق گسترده ای از عراق بویژه درجنوب این کشور آلوده به تشعشعات هسته ای است . پزشکان ومتخصصان عراقی ، اعلام کرده اند ، پنجاه و دو منطقه در استان بصره ، به دلیل استفاده آمریکا از سلاحهای حاوی اورانیوم ضعیف شده ،به مواد رادیو اکتیو ، آلوده است. این تنها وضعیت یک استان از استانهای هجده گانه عراق است . در جنگ سال 2003 بنابرآمارهای موجود ، آمریکا حدود 2200 تن از انواع سلاحهای مرگبار و گلوله های حاوی اورانیوم ضعیف شده بر سرمردم عراق فرو ریخت که این آشکارا نقض قوانین بین المللی بود. اما مجامع به اصطلاح مدافع حقوق بشرهیچ عکس العمل و یا واکنش جدی در برابر جنایت آمریکا در عراق ، نشان ندادند . اکنون تولد صدها کودک ناقص الخلقه و وجود بیش از هفده هزار مبتلابه انواع سرطان در عراق، گواهی برجنایات آمریکاست . جنایاتی که افکارعمومی بیدار جهان هرگزفراموش نمی کند و تا سالها انگشت اتهام خودرامتوجه جنگ طلبانه کاخ سفید خواهد نمود.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد