خطرات دكل‌هاي برق و مخابراتي

اذهب الى الأسفل

خطرات دكل‌هاي برق و مخابراتي

پست  najm134 في الخميس مايو 14, 2009 6:51 pm

خطرات دكل‌هاي برق و مخابراتي
مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي به درخواست يكي از نمايندگان مجلس آثار و مضرات دكل‌هاي برق و مخابرات براي سلامتي انسان و فاصله معقول آن‌ها از محل‌هاي مسكوني را بررسي كرد.
دفتر مطالعات زيربنايي مركز پژوهش‌هاي مجلس، در پاسخ به درخواست سيد فضل‌الله موسوي ـ نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي ـ با استناد به نتيجه بررسي‌هاي محققان خاطرنشان كرد كه افرادي كه بيش از سايرين در معرض امواج الكترومغناطيسي هستند، معمولا در مراحل اوليه خواب فعاليت‌هاي مغزي بيش‌تري نسبت به سايرين داشته و احساس آشفتگي دارند.
هم‌چنين گزارش‌هاي علمي حاكي از آن است كه تلفن‌هاي همراه يكي از منابع اصلي توليد امواج الكترومغناطيسي هستند و دانشمندان بر اين عقيده‌اند كه استفاده از اين وسيله ارتباطي مي‌تواند اثرات مخربي بر سلامت انسان داشته باشد.
برخي گزارش‌هاي ارائه‌ شده از سوي موسسات تحقيقاتي نيز حكايت از آن دارند كه امواج الكترومغناطيس اثر سويي بر سلامت انسان دارند و در همين ارتباط موسسات گوناگون استانداردهاي متعددي براي تعيين سطح مضر بودن اين امواج براي انسان ارائه كرده‌اند كه از زمان به اجرا گذاشته شدن اين گونه استانداردها، سطح مضر بودن اين امواج كاهش يافته است.
اين گزارش پيرامون آثار و مضرات "احتمالي" ناشي از زندگي در زير دكل‌هاي برق تصريح كرد كه حداكثر چگالي مغناطيسي در زير يك خط انتقال برق 400 كيلوولت حدود 20 ميكروتسلا است كه اين مقدار چگالي در فاصله 15 متري از خط ياد شده به 2 تا 4 ميكروتسلا كاهش مي‌يابد و با توجه به استانداردهاي اعلام شده جهاني، در خارج از حريم خطوط برق هيچ گونه خطري موجودات زنده و از جمله انسان، حيوانات و گياهان را تهديد نمي‌كند.
هم‌چنين در سمت و سوي فرستنده‌هاي آنتن‌ مايكروويو نيز در نظر گرفتن فاصله 50 متري از پاي دكل، براي دوري از تابش اشعه ناخواسته ضرورت دارد.
مركز پژوهش‌هاي مجلس در گزارش خود با اشاره به بررسي‌هاي محققان پيرامون مضرات گوشي‌هاي همراه افزود: بسته به ميزان تشعشع دستگاه تلفن همراه و فاصله آن از بدن انسان، اثرات سوء آن كاهش يا افزايش مي‌يابد كه كم شدن حافظه بلندمدت و كوتاه مدت، سردرد، افزايش فشارخون، بروز عوارض قلبي و نارسايي‌هاي كليوي نمونه‌هايي از اثرات سوء گوشي‌هاي تلفن همراه بر بدن انسان به شمار مي‌رود.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد