خطر تلفن همراه براى کودکان

اذهب الى الأسفل

خطر تلفن همراه براى کودکان

پست  najm134 في الإثنين مايو 18, 2009 10:50 am

خطر تلفن همراه براى کودکان
کودکاني که از تلفن همراه استفاده مي کنند در معرض خطر ابتلا به صرع قرار دارند .
نتايج برخي مطالعات حاکي از آن است، کودکاني که از تلفن همراه استفاده مي کنند در معرض خطر ابتلا به صرع، کاهش حافظه، اختلالات خواب و مشکلات ديگر سلامتي هستند.
ماريا مسعودي استاد دانشکده پرستاري دانشگاه علوم پزشکي شيراز در خصوص عوارض مغزي ناشي از استفاده از تلفن همراه به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، گفت: تشنج ها ناشي از تخليه الکتريکي زياد، ناگهاني و معمولا منحصر در يک گروه از سلول هاي مغز (نرون ها) هستند و قسمت هاي مختلفي از مغز مي تواند محل چنين تخليه هايي باشد.
وي با اشاره به اين که علائم کلينيکي متفاوت بوده و بستگي به محلي در مغز دارد که تحريک از آنجا شروع شده و گسترش مي يابد، ادامه داد: ميدان هاي الکترومگنتيک صادر شده از تلفن هاي همراه مي تواند باعث تحريک مغز شده و براي افرادي که داراي صرع يا ديگر اختلالات مغزي هستند مشکل ايجاد کند.
مسعودي تصريح کرد: پژوهشگران ايتاليايي چگونگي واکنش مغز به امواج الکترومگنتيک صادر شده از تلفن همراه را بررسي کردند که در اين مطالعه نشان داده شده است، يک تغيير الکتريکي در نيم کره مغز نزديک به گوشي همراه، زماني که روشن است ديده مي شود.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد