چین و آمریکا بزرگترین آلوده کنندگان محیط زیست در جهان

اذهب الى الأسفل

چین و آمریکا بزرگترین آلوده کنندگان محیط زیست در جهان

پست  najm134 في الإثنين مايو 18, 2009 10:51 am

چین و آمریکا بزرگترین آلوده کنندگان محیط زیست در جهان
خبرگزاري انتخاب : براساس تحقيقي که در آمريکا انجام گرفته است از اين بعد چين بزرگترين آلوده کننده هوا و بزرگترين توليد کننده گازهاي گلخانه در جهان محسوب مي شود و بعد از اين کشور، آمريکا در رتبه دوم قرار مي گيرد. بر اساس این گزارش به نقل از فرانس 24، براساس اين تحقيق که در آمريکا انجام گرفته است، رشد صنايع در چين و تامين سوخت و انرژي اين صنايع که تا هشتاد درصد از طريق کوره هاي قديمي ذغال سنگي صورت مي گيرد، در اختصاص جايگاه نخست آلوده کننده هوا به چين موثر بوده است. البته بايد وسعت اين کشور را نيز در نظر گرفت که به عنوان مثال تنها در پکن ، هر روز حدود يک هزار خودروي جديدي وارد ناوگان خودروهاي اين کلان شهر مي شوند.
"دو شيائوزهونگ" معاون مدير دفتر حفاظت از محيط زيست چين در کنفرانسي خبري که در چهاردهم اوريل امسال در پکن برگزار شد، خاطر نشان کرد همه کارگاهها به ويژه کارگاههايي که از سيمان استفاده مي کنند بايد فعاليت هاي خود را متوقف کنندو اقداماتي اتخاذ کنندکه در اينده از درجه آلايندگي شان کاسته شود.
در همين راستا، از بيستم ژوئيه تا بيستم سپتامبر قرار است بيست و نه کارخانه بزرگ پکن و حومه آن که درجه آلايندگي آنها بالاست مشمول اين مقررات شوند و اگر آلودگي هوا همچنان در سطح بالايي باقي ماند کارخانه ها و نيروگاههاي ديگري نيز در طول اين مدت بسته خواهند شد.
از جمله اقدامات ديگري که مقامات پکن اتخاذ کرده اند اين است که در طول بازيهاي المپيک رفت وآمد خودروها در کشور بايد به حداقل ممکن برسد. مقامات چين اميدوارند با اين اقداماتي که به اجرا خواهند گذاشت حدود سي درصد از گرد و غبارها و گازهاي آلوده کننده هوا را بکاهند . هزينه اين اقدامات براي چين بيش از دو ميليارد دلار برآورد شده است.
اين در حالي است که مسئولان پکن از ده سال پيش تاکنون تنها همين مقدار يعني چيزي حدود دو ميليارد دلار صرف کاهش آلودگي هوا کرده اند.
با همه اين تفاصيل، با اين ميزان گاز و مواد آلوده کننده که چين در سال توليد مي کند باعث شده است اين کشور جايگاه نخست را از نظر آلوده کننده هوا و بزرگترين توليد کننده گازهاي گلخانه اي را به خود اختصاص دهد.
تذكر: البته زوم كردن روي آلودكنندكي جين جنبه سياسي هم دارد، قطبهاي صنعتي و مالي غرب از بيشرفت و سبقت اقتصادي و تسلط جين بر منابع درآمدي كه آنها قبلا داشتند ناراحت هستند، و به روشهاي مختلف به جوسازي عليه جين اقدام مي كنند، بعد از موضوع نقض حقوق بشر درباره مردم تبت اکنون نوبت به بدي هوا و آب رسيده است، با اينكه يكي از علل افزايش سهم جين در آلودكي به بالا بودن مصرف بشر از محصولات صنعتي بر مي كردد، كه اكر اين انحراف فرهنكي در بشر اصلاح نشود مشكل آلودكي كم نشده و فقط نسبتش از اين كشور به كشور ديكري منتقل مي شود.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد