تزريق خون اشتباه در اثر تشخيص هويت بيماران

اذهب الى الأسفل

تزريق خون اشتباه در اثر تشخيص هويت بيماران

پست  najm134 في الإثنين مايو 18, 2009 11:14 am

تزريق خون اشتباه در اثر تشخيص هويت بيماران
انكيزه تجاري طب رايج از طبابت بشر سبب شده است كه سلامتي يا امنيت جاني بيماران به مخاطره بيافتد
مدير عامل سازمان انتقال خون ايران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: مطالعاتي كه صورت گرفته بيشترين عامل مرگ و مير ناشي از تزريق خون اشتباه است.
وي گفت: تزريق خون اشتباه به دليل تشخيص هويت بيماران يعني در تشخيص هويت استانداردهاي لازم اجرا نمي‌شود تمام بيماراني كه در بيمارستان بستري هستند بايد دست بند هويت داشته باشند تا مشخص شود نام بيمار گروه خوني و بر روي چه تختي بستري است. اختلاف بين گرو‌ه‌هاي خوني بسيار خطرناك است كه عوارض بسيار خطرناكي را به دنبال دارد.
مدير عامل سازمان انتقال خون ايران درمورد معضل بزرگ تزريق خون اشتباه و اجرا نشدن ثبت خطاها به شكل كامل در بيمارستان‌ها گفت: تزريق خون اشتباه يكي از معضلات بزرگي كه بايد به آن رسيدگي شود كميته‌هاي بانك خون بيمارستان‌ها مسئله تزريق خون اشتباه را در دستور كار خود دارند كه سازمان انتقال خون بر روي آن حساس است تا خطا گزارش شده و برنامه‌هايي براي جلوگيري از خطا در آينده اجرا شود.
وي تصريح كرد:تزريق خون اشتباه يكي از معضلات بانك خون در همه جاي دنيا است كه كشور ما نيز از اين مسئله مستثني نيست. (بلكه بطور وخيمي اتفاق مي افتد بالاتر از تزريق با اشتباه كروه خون؛ فروختن خون آلوده به بيماران و نيازمندان خون است، جند سال است دهها نفر كه از طريق بانك خون مبتلا به ايدز و بيماريهاي لاعلاج شده اند جون بانك خون ايران به آنها خون آلوده فروخته است، اين خونهاى آلوده توسط بانك خون از خارج خريداري شده است، برونده اين ماجرا در محاكم قضايي در حال بيكيري است، و با همه ادله قاطع موجود در برونده هنوز هيج اعتراف به ضعف و تدارك موضوع و تامين خسارات غير قابل جبران نشده است!)

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد