قبل ازبتج: نوجوان آلمانی اشتباه ناسا را تصحیح کرد

اذهب الى الأسفل

قبل ازبتج: نوجوان آلمانی اشتباه ناسا را تصحیح کرد

پست  najm134 في الجمعة مايو 22, 2009 7:34 pm

قبل ازپنج: نوجوان آلمانی اشتباه ناسا را تصحیح کرد
خبرگزاري انتخاب : يک دانش اموز سيزده ساله آلماني موفق شد اشتباه سازمان فضايي امريکا "ناسا" را در مورد احتمال برخورد يک شهاب سنگ به جوکره زمين اصلاح کند.
بر اساس این گزارش به نقل از خبرگزاري فرانسه از برلين، اين دانش اموز آلماني که "نيکو مارکوارت" نام دارد موفق شد با استفاده از مشاهدات تلسکوپي و محاسبات نجومي اينگونه نتيجه گيري کند که احتمال برخورد شهاب سنگ موسوم به "آپوفيس"، 1 به 450 است در حاليکه ناسا اين احتمال را، 1 به 45000 تخمين زده بود و پس از اعلام اين خبر، ناسا به اشتباه خود اذعان کرد.
عامل مهمي که ناسا در محاسبات خود به ان توجهي نکرده بود و اين نوجوان الماني ان را در محاسبات خود منظور کرد، خطر برخورد اين شهاب سنگ در 13 اوريل 2029 با يک يا چند ماهواره از ميان 40 هزار ماهواره اي است که در مدار زمين قرار دارند.
اين ماهواره ها با سرعتي معادل 3.07 کيلومتر بر ثانيه و در مداري به فاصله 35 هزار و 880 کيلومتري به دور زمين مي چرخند. شهاب سنگ اپوفيس قرار است از فاصله 32 هزار و 500 کيلومتري زمين عبور کند و اگر در سال 2029، برخوردي ميان اين شهاب سنگ با يکي از اين ماهواره ها رخ دهد، مسير حرکت شهاب سنگ مزبور به گونه اي تغيير مي کند که در سال 2036 با جو زمين برخورد خواهد کرد.
ناسا و اين نوجوان الماني مشترکا پيش بيني کرده اند که در صورت برخورد اين شهاب سنگ با جو زمين، گلوله اي از اهن و ايريديوم به قطر 320 متر و وزن 200 ميليارد تن در اقيانوس اطلس سقوط مي کند و امواجي غول پيکر و طوفان هايي شديد را موجب خواهد شد و ابري غليظ نيز براي مدتي نامعلوم اسمان را خواهد پوشاند.
تذكر: در سالهاى اخير محققين بسياري خطر بسياربزركي براى اهل زمين بيش بيني كرده اند كه از نظر احتمال و ضريب تخريب بسيار عظيم تر از آنجه توصيف شده است مي باشد، آسيبهايي در وسعت تغييرات قاره ها و از بين رفتن كشورها، همجنين كفته مي شود كه مراكز معتبر و معروف جهاني نيز به اين امر واقفند، ولى دليل عدم طرح آنرا ناتواني از جلوكيري وقوع آن و برهيز از اضطراب عمومي و به هم ريختن عمده سرمايه كذاريها و تجارتهاى قدرتهاى جهاني و آسيبهاى مهلك مالي قبل از وقوع آن حادثه مي شمارند.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد