‌استامينوفن مهلك كبد كودكان

اذهب الى الأسفل

‌استامينوفن مهلك كبد كودكان

پست  najm134 في الأحد مايو 24, 2009 12:56 am

‌استامينوفن مهلك كبد كودكان
بسياري از والدين فكر مي‌كنند استامينوفن مسكن بي‌خطري است كه مي‌توان آن را براي تسكين درد كودكان به جاي مسكن‌هايي مانند آسپيرين به كار برد.
آسپيرين در كودكان و نوجوانان (افراد زير ۱۸ سال) ممنوعيت مصرف دارد، چرا كه مصرف آسپيرين در موارد نادري در كودكان و نوجوانان باعث عارضه مغزي نادر اما مرگباري به نام سندروم راي مي‌شود.
استامينوفن به اشكال مختلف قرص، شربت، قطره در بسياري از داروهاي مسكن و تب بر كه با نام هاي مختلف فروخته مي شوند و اغلب بدون نسخه پزشك قابل تهيه هستند وجود دارد. اما استامينوفن آنقدرها هم كه ما فكر مي كنيم بي خطر نيست. استامينوفن مي‌تواند باعث آسيب به كبد شود و حتي به نارسايي آن بينجامد. بنابر اين بايد هنگام مصرف استامينوفن ضرورت مصرف آن را دقيقاً رعايت كرد و اين امر به خصوص در مورد كودكان اهميت بيشتري دارد چرا كه آنها به اثرات وخيم استامينوفن حساسيت بيشتري دارند.
در مصرف استامينوفن اين نكته‌ها را رعايت كنيد:
استامينوفن دارو نيست و مسكن است و فقط بخاطر بي تابي شما تجويز شده است لذا فورا مصرف نكنيد به قدر ضرورت مصرف كنيد و دستورات مربوط را دقيقاً رعايت كنيد. هيچ گاه دوز مصرفي را دو برابر نكنيد. حواستان جمع باشد كه ساير افرادي كه مراقبت كودك را به عهده دارند قبلاً همين دارو را به او نداده باشند. داروها را در زمان‌هاي توصيه شده به كودك بدهيد. اگر يك وعده را فراموش كرديد، وعده بعدي را دو برابر نكنيد. هميشه همه داروها را از دسترس كودكان دور نگه داريد.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد