سالانه 3600 شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند

اذهب الى الأسفل

سالانه 3600 شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند

پست  najm134 في الإثنين يونيو 22, 2009 8:33 am

سالانه 3600 شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند
براساس نتايج تحقيق وزارت كشور فرانسه، اسلام به سرعت در فرانسه در حال رشد است به گونه اي كه پس از مسيحيت به دومين دين پرطرفدار در فرانسه تبديل شده است.
گزارش دفتر ادیان وزارت کشور فرانسه درباره "رشد اسلام‌گرایی"، از مسلمان شدن ساليانه سه هزار و 600 نفر در اين كشور حکایت دارد.
دیدیی لیشی، مسئول گزارش دفتر ادیان وزارت کشور فرانسه گفت: گزارش درباره رشد اسلام‌گرایی در فرانسه حکايت از افزایش تعداد مسلمانان در این کشور دارد.
وی با اشاره به اینکه نزدیک به سه هزار و 600 فرانسوي در طول یک سال به دین اسلام روی آورده‌اند، افزود: در دفتر ادیان روزانه نام بیش از 10 نفر از تازه مسلمانان به ثبت می‌رسد.
بنابر گزارش المختصر، وی تاکید کرد: طی 10 سال گذشته بیش از 60 هزار نفر در فرانسه مسلمان شده اند.
گفتنی است، کشور فرانسه یکی مهم‌ترین کشورهای اروپایی به شمار مي‌رود كه جمعيت قابل‌توجهي در اين كشور مسلمان هستند.
در گزارش وزارت كشور فرانسه آمده است ،به طور ميانگين سالانه سه هزار وششصد شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند.
اين در حالي است که پيروان دين اسلام در فرانسه از قانونمندترين شهروندان بوده و كمترين ميزان جرم و جنايت در ميان اقشار اين کشور نيز در ميان مسلمانان ديده مي شود.
بر اين اساس پيروان اسلام در فرانسه در بر پايي شعائر اسلامي از قبيل نماز و روزه بسيار متعهد هستند و از شرب خمر به شدت پرهيز مي كنند.
در گزارش تحقيقاتي وزارت كشور فرانسه تصريح شده است، 66 درصد از پيروان اسلام در فرانسه را افرادي تشكيل مي دهند كه در طول عمر خود، هيچگاه الكل مصرف نكرده اند. همچنين 55 درصد از مسلمانان فرانسه براي انجام فريضه حج در سال هاي آينده تلاش مي كنند.
ضمن آن كه جوانان مسلمان فرانسوي، در ميان ديگران بويژه جوانان مسيحي به الگوي مناسبي براي يک جوان موفق تبديل شده اند.
در حال حاضر حدود 5 ميليون مسلمان در فرانسه زندگي مي کنند. اين خيل عظيم تلاش فراوني انجام مي دهند تا با توجه به محدوديتها و کارشکنيهاي دولت فرانسه به حقوق شهروندي خود دست يافته و نهادهاي ديني و اجتماعي مورد نظر خود را ايجاد نمايند.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد