مرگ مشکوک دانشمند برجسته ايراني در آمريکا

اذهب الى الأسفل

مرگ مشکوک دانشمند برجسته ايراني در آمريکا

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 1:22 am

قسمت اول
معرفي عنوان: هر جند نوابغ علمي نوعا آزاده از فضاي غير علمي وبالطبع سيستم سلطه جهاني هستند ولى در اين فصل سعي داريم به معرفي نوابغي ببردازيم كه نوآوريهايشان برخلاف مصالح قارونهاى جهان بوده يا عليرغم ممانعتهاى مافياي علمي به دستاوردهايي موفق كَرديده و دانش بيرون از منافع سلطه را تحقيق نموده اند. - بل كامرر، باطل كننده نظريه معروف داروين درباره: ژنها
مرگ مشکوک دانشمند برجسته ايراني در آمريکا
سرويس بين‌الملل تابناک ـ دکتر ناصر طالب‌زاده، پزشک برجسته ايراني و استاد دانشگاه سياتل که نزديک به دو سال در آمريکا زنداني بود، روز گذشته به علت بيماري درگذشت.
وي در سال 2000 به جرم حمايت مالي از حزب‌الله و ارتباط با دولت ايران دستگير و در يکي از دادگاه‌هاي آن کشور به رياست خانم «روتن اشتاين»، يهودي‌زاده ضدمسلمان، به يک سال و نيم حبس محکوم و همه اموالش نيز مصادره شد.
«روتن اشتاين» پس از صدور اين حکم، آشکارا اعلام کرده بود که ما اين حکم را صادر کرديم تا براي مسلمانان درس عبرت شود.
خبرنگار «تابناک» در ادامه گزارش خود آورده است: مرحوم دکتر طالب‌زاده که از نخبگان کوانتوم پزشکي به شمار مي‌رود و از مؤسسان انجمن پزشکي در آمريکا بوده است، پس از تحمل شرايط سخت زندان، با فشار افکار عمومي و با امضاي طومار هزار نفري پزشکان آمريکا، از زندان آزاد شد.
در همين‌ زمينه، يکي از نزديکان وي در گفت‌وگوي کوتاهي با خبرنگار «تابناک» گفت: دکتر طالب‌زاده، مديريت هفده کلينيک را در شهر سياتل ـ که به شهر بوئينگ و مايکروسافت معروف است ـ بر عهده داشت. وي به دليل محبوبيتي که در جامعه پزشکي آمريکا و به ويژه «سياتل» داشت، بارها از سوي روزنامه «سياتل‌تايمز» و هفته‌نامه‌هاي اين شهر، به عنوان پزشک موفق معرفي شده بود.
وي در ادامه افزود: دکتر طالب‌زاده از حدود سال 1992 به دليل کسب موفقيت‌هاي چشمگيري که به زيان سازندگان بمب‌هاي ميکروبي بود، به بهانه‌هاي واهي، مورد اتهام واقع شد و پس از هشت سال در نهايت پيش از 11 سپتامبر 2000 به يک سال و نيم حبس محکوم شد.
بر اثر جوسازي‌هاي پليس و دادگاه فدرال ـ که به جرايم ملي رسيدگي مي‌کند ـ همه کارکنان هفده کلينيک تحت نظر ايشان، مورد بازجويي قرار گرفتند و همين موضوع باعث شد تا دو سوم کارکنان يادشده، استعفا دهند.
وي در ادامه گفت: دادگاه ايشان به اعتراف مطبوعات سياتل، يکي از شلوغترين دادگاه‌هاي تاريخ آن شهر بود و بسياري از حاضران را بيماران وي و پزشکان همکارش تشکيل مي‌دادند که براي حمايت از وي در دادگاه حاضر شده بودند.
بر پايه گزارش‌هاي رسيده به خبرنگار «تابناک»، اين پزشک ايراني به خاطر نزديک شدن به کشف پادزهر سلاح‌هاي ميکروبي که در اختيار اسرائيل است، توسط «موساد» و سازمان «سيا» ـ به طور مشترک ـ بنا بر سناريو ساختگي به حمايت از حزب‌الله، متهم و دستگير مي‌شود.بنا بر اين گزارش‌ها، پزشکان معالج وي، بيماري و مرگ او را کاملا مشکوک دانسته و آن را با تلاش‌هاي مرحوم دکتر طالب‌زاده براي دستيابي به پادزهري که مي‌توانست خدمت بزرگي به جامعه بشري کند، مرتبط مي‌دانند.
گفتني است، مرحوم دکتر ناصر طالب‌زاده، برادر نادر طالب‌زاده، از کارگردانان سينماي ايران است.

در گفت و گو با هنرنيوز؛ نادر طالب زاده از نقش اف بي آي و شرکت هاي آمريکايي در مرگ برادرش گفت
نادر طالب زاده فيلمساز پيشکسوت کشورمان خبر داد که برادرش در پي توطئه اي از سوي شرکت هاي بيمه آمريکا و اف بي آي به جرم همکاري با حزب الله لبنان محاکمه، زنداني و بعد از آزادي نيز بر اثر فشارهاي رواني از اين موضوع بدون هيچگونه سابقه قلبي فوت کرده است. وي که با خبرنگار هنرنيوز گفت و گو مي کرد افزود: دکتر ناصر طالب زاده پزشک کلينيک اورژانس شهر سياتل آمريکا که از سال 1996 توانسته بود با مديريت بر 17 کلينيک که حدود 100 پزشک و پرستار آمريکايي در آنها فعاليت مي کردند موفق ترين پزشک شهر سياتل لقب بگيرد، و با توطئه اي مبني بر همکاري وي با حزب الله لبنان به محاکمه کشيده شد و به زندان افتاد.
طالب زاده ادامه داد: چون برادرم ايراني و مسلمان بود همواره به او مشکوک بودند و از سوي ديگر چون پزشک موفقي بود او را به نحوه و نوع اعمال پزشکي و استفاده از طبابت شرقي و طب سوزني و همچنين تهمت همکاري با حزب الله لبنان محاکمه کردند. اين فيلمساز اضافه کرد: برادرم در امر پزشکي پيشتاز بود چرا که معتقد بود نحوه طبابت پزشکان غربي به تنهايي قادر به درمان مريض نيست و بايد با طب شرقي آميخته شود و چون آن زمان طب شرقي در آمريکا غيرقانوني بود او را به دادگاه کشانيدند اما هنگامي که پليس کارمندان کلينيک هاي او را براي بازجويي احضار مي کردند از آنان سئوال مي شد که آيا دکتر ناصر طالب زاده با ايران تماسي دارد؟ آيا با گروه هاي لبناني ارتباطي دارد؟ و اين در حالي بود که طبابت طب سوزني و طب شرقي توسط هزاران پزشک در آمريکا اعمال مي شد اما فقط برادر مرا به اين جرم و به اين بهانه محاکمه کردند.
وي گفت: روند دادگاه برادرم از سال 1994 به مدت 5 سال به طول انجاميد که همه اين مباحث در روزنامه سياتل تايمز همان به چاپ رسيد و اگر در اينترنت با نام «دکتر ناصر اردوبادي» وارد شويد همه اين موارد مشاهده خواهد شد.
اين مستندساز کشورمان ادامه داد: به علت اينکه ايشان پزشک معروف و محبوبي بين پزشکان و بيماران شهر بود به همين جهت دادگاه هاي او جزو شلوغ ترين دادگاه هاي آن زمان محسوب مي شد.
طالب زاده با اشاره به سيستم هاي ناعادلانه اي که در دادگاه هاي آمريکا وجود دارد گفت: با توجه به سيستم هاي ناعادلانه دادگاه هاي آمريکايي، قاضي پرونده به او اعلام کرده بود که اگر ما موفق به محکوميت تو شويم تو به 35 سال زندان محکوم خواهي شد اما اگر خواستي اعتراف کني فقط چند سالي به زندان خواهي رفت و برادرم با توجه به بيماري و وضعيت خانواده، بالاجبار اعتراف مي کند و به يک و نيم سال زندان محکوم مي شود و از سال 2000 تا 2002 را در زندان سپري مي کند.
طالب زاده اضافه کرد: تمامي بيماران ايشان از بيمه شکايت کردند و توانستند حدود 300 ميليون دلار از شرکت هاي بيمه خسارت دريافت کنند و اين شرکت ها يکي از دشمنان اصلي مرحوم طالب زاده بودند.
به گفته وي، مرحوم ناصر طالب زاده با افشاي سوء استفاده شرکت هاي بيمه آمريکا (= دريافت هزينه دو برابر از بيمار در صدد ايجاد نوعي بيمه با نصف هزينه هاي روز بود) و همين عامل، کينه اي براي شرکت هاي بيمه آمريکايي نسبت به ايشان شد و فشار بر او را مضاعف کرد. اين مستندساز ادامه داد: شرکت هاي بيمه و سيستم هاي يهودي، برادرم را رقيب سرسخت خود مي پنداشتند و با فشارهايي که او در زندان و در کمپ شِريدن در ايالت اورگان بر او وارد شد، وي مجبور گرديد بلافاصله پس از زندان، عمل قلب باز انجام دهد.
وي يادآور شد: اف بي آي بارها و به بهانه هاي مختلف شبانه به منزل او هجوم برد و کامپيوتر و وسايل او را ضبط کرد و تمامي کلينيک ها و اموالش را مصادره کرد و با اين اعمال توانستند فردي را که به عنوان يک پزشک موفق ايراني و مسلمان که عکسش در صفحه اول مجله پول به عنوان موفق ترين پزشک در سياتل چاپ شده بود ، خانه نشين و از سر راه بردارند، به گونه اي که او ديگر حق طبابت نداشت و مجبور به اسکان در خانه اي محقر گرديد.
طالب زاده با اشاره به کتاب «سلامتي با سرعت نور» که توسط برادر مرحومش در دو سال پيش به نگارش درآمده است گفت: ايشان دو فصل از اين کتاب را به شرح ماوقع دادگاه و زندان خود اختصاص داده و سيستم قضايي و پزشکي آمريکا را فاسد و معيوب اعلام مي کند.
ناصر طالب زاده که حدود 52 سال سن داشت و برادر کوچکتر نادر طالب زاده است بعد از برگشت از کشور چين که براي مقدمات بازگشايي کلينيک بزرگي به چين سفر کرده بود در آمريکا به طور مشکوکي و بدون هيچگونه سابقه بيماري قلبي به علت پاره شدن از رگ هاي قلبش جان خود را از دست مي دهد.
به گفته نادر طالب زاده، قاضي پرونده برادرش به علت محکوم کردن پزشک موفق و مسلمان زاده ايراني ترفيع درجه گرفته است و اين در حالي است که تنها خانه مرحوم نيز در ايران بر اساس شبهه اي توسط دادگاه ايران مصادره شده است و اگر چه دادگاه قول همکاري در اين زمينه داده است، اما هنوز اين امر محقق نشده است.
ادامه در قسمت دوم

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: مرگ مشکوک دانشمند برجسته ايراني در آمريکا

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 1:24 am

مرگ مشکوک دانشمند برجسته ايراني در آمريکا ( قسمت دوم )
محقق تاريخ: عبد الله شهبازي: دکتر ناصر طالب‌زاده پسر مرحوم سرلشکر منصور طالب‌زاده اردوبادي است
دکتر ناصر طالب‌زاده اردوبادي، جراح قلب، استاد دانشگاه سياتل و دانشمند برجسته ايراني مقيم آمريکا، در پنجاه و دو سالگي به شکلي مشکوک، بدون سابقه بيماري قلبي، با ايست قلبي درگذشت. او اندکي پيش، به اتهام حمايت مالي از حزب‌الله لبنان، با حکم يک خانم قاضي يهودي‌تبار، يک سال و نيم از عمر خود را در زندان سپري کرد و اموالش مصادر شد. سرانجام، به دليل فشار افکار عمومي و حمايت جامعه پزشکي آمريکا ناچار به آزادي او شدند. دکتر طالب‌زاده برادر کوچک‌تر آقاي نادر طالب‌زاده، فيلمساز و انديشمند سرشناس، است.
دکتر ناصر طالب‌زاده پسر مرحوم سرلشکر منصور طالب‌زاده اردوبادي است که بيش‌تر با نام «سرلشکر اردوبادي» شناخته مي‌شود. سرلشکر اردوبادي در ميان عشاير فارس چهره‌اي خوش‌نام است. او پس از سرکوب قيام بزرگ عشايري فارس در سال‌هاي 1341- 1342، که به قتل عام و شهادت تعداد کثيري از عشاير و غارت گسترده اموال ايشان انجاميد، به عنوان بازرس ويژه شاه براي بررسي علل اين قيام به فارس اعزام شد. او علاوه بر اقدامات مثبتي که در جهت دلجويي از عشاير انجام داد، در 7 تير 1342، حدود سه ماه قبل از تيرباران پدرم، حبيب‌الله شهبازي، گزارشي صريح و دقيق براي شاه فرستاد. او در اين گزارش اقدامات ظالمانه عوامل حکومت پهلوي را به عنوان محرک اين قيام ذکر نمود. هر چند «مشکوک» و «توطئه‌آميز» بودن اين تحريکات در گزارش فوق به صراحت ذکر نشده، ليکن از فحواي آن مي‌توان به اين نتيجه رسيد. اردوبادي در اين گزارش فوق نکات جالب و مهم ديگري درباره فساد دستگاه نظامي و انتظامي حکومت پهلوي در فارس بيان کرده است.
هر چند در تاريخ 9 مرداد 1343 رئيس دفتر مخصوص شاهنشاهي طي نامه‌اي به اردوبادي اعلام کرد: «گزارش شرفعرضي 7/ 4/ 42 تيمسار از شرفعرض پيشگاه مبارک اعليحضرت همايون شاهنشاهي گذشت. امر و مقرر فرمودند ابلاغ نمايم که خدمات شما جالب توجه و خوب است…» ولي اندکي بعد اردوبادي مغضوب شد. او به دليل گزارش فوق، و نيز به دليل دوستي و رابطه نزديک با سرلشکر محمدولي قرني، که او نيز مغضوب بود، خانه‌نشين شد و تحت مراقبت ساواک قرار گرفت.
نظرات كاربران:
▪️ هر چند میدانم پیامم را نمیگذارید (چون تا حالا اینکار را نکرده اید) اما برای دلم مینویسم واقعا برای دستگاه دیپلماسی کشور متاسفم وقتی ایشان دستگیر شدند هیچ واکنشی نشان ندادند حالا هم که ایشان را کشتند سکوت اختیار کرده اند تعجبی ندارد وقتی اماراتی های پابرهنه برای ما مدعی میشوند و ناموس این مملکت را تفتیش میکنند و سکوت میکنیم از این بهتر هم نمیشود!!!
▪️ هر چه در اينترنت دنبال سوابق اين دانشمند مرحوم گشتيم چيزي پيدا نشد..... فرض نكنيد!
▪️ تا کی باید شاهد و مستمع حضور فعال نخبگان در خارج از کشور و اخبار خیر و شر این چنینی باشیم؟ چرا قدر نخبگان را نمی دانیم و موجبات خروج آنان از میهن را فراهم می کنیم؟ چگونه است که ما برجستگان ناسا را بخوبی می شناسیم ولی معلوم نیست طراحان و مجریان فنی سفینه امید چه کسانی بودند و آیا بیشتر از چند ساعت اضافه کار به آنها پاداش داده شده یا شاید آن هم داده نشده!!
▪️ این خبر انقدر ناراحت کننده است که واقعاً من رو شوکه کرد من ایشون رو فقط یک بار در تلویزیون دیدم و همون یکبار کافی بود تا ایمان ،درستی و صداقت وسطح بالای سواد ایشون در ذهنم بمونه.خیلی حیف شد ،هیچ کلمه ای رو برای بیان عمق تاثر روحیم پیدا نمی کنم .واقعا حیف .به نظر من مرگ او شهادت گونه است .خدایش بیامرزاد و با ارواح طیبه شهدا محشورش کناد
▪️ با سلام و احترام درگذشت مرحوم دكتر ناصر طالب زاده را به خانواده ايشان و آقاي نادر طالب‌زاده تسليت مي گويم . اميدوارم موضوع پيگيري و مسببين مرگ مشكوك دكتر مجازات شوند.
▪️ چشم دولت ايران روشن با اين پيگيري اش، اگر يك امريكايي را در ايران زنداني مي كرديم تمام ارگان ها و سازمان و هاي بين المللي خواستار توضيحات و تعيين تكليف مي شدند، اما ما طبق معمول فقط خبر مرگ مي دهيم. متأسفم براي خودم و براي جامعه اي كه نخبگانش انقدر براش بي اهميت هستند. به اعتقاد من از همان زمان دادگاه دولت ايران بايد به طور رسمي كار ايشان را پيگيري مي كرد.
▪️ ضروري است نهادهاي حقوق بشري ايرن فعال شوند و موضوع بدرفتاري قضائي با ايشان و مرگ ايشان را پيگيري كنند. چرا وقتي دو بردار پزشك به اتهام جاسوسي دستگير مي شوند اينهمه سر و صدا راه مي افتد اما ما ايراني ها در باره حقوق مسلم افرادي نظير آقاي طالب زاده اينگونه بي و سر صدا مي مانيم و آنرا نجابت داشتن مي دانيم. اين نجابت نيست بي عملي و انفعال است. خبرگزاري يا تلويزيون ايران در آمريكا دفتر دارند. چرا آنها از اين موضوع بي خبر هستند يا چرا اگر خبر دارند گزارش نداده اند.مگر وزارت خارجه بي خبر است. چرا سكوت كرده است؟
▪️ من واقعا از رفتار دولت ایران تعجب می‌کنم . در حالی‌ که آمریکا با پررویی از دستگیری برخی که ایرانی‌ هستند انتقاد میکنه. دولت ایران هیچ حرکتی در جهت حمایت از این پزشک ایرانی‌ نکرده.این اولین بر بود که من اینرو شنیدم.
پایان

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد