با تصحيح شيوه‌هاي غلط زندگي بسياري از كمردردها بهبود مي‌يابد

اذهب الى الأسفل

با تصحيح شيوه‌هاي غلط زندگي بسياري از كمردردها بهبود مي‌يابد

پست  najm134 في الجمعة يونيو 26, 2009 8:47 am

با تصحيح شيوه‌هاي غلط زندگي بسياري از كمردردها بهبود مي‌يابد
بكارگيري چند روش ساده و در عين حال مؤثر باعث مي‌شود كمر درد شما كه تا كنون راههاي درماني زيادي را براي آن امتحان كرده‌ايد بهبود يابد.
دكتر اندرو شاپمن پزشك متخصص ارتوپد در آمريكا در گفت‌وگوي اينترنتي با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران واحد علوم پزشكي ايران اظهار كرد: مهمترين دليل بروز كمر درد، عادات غلط و شيوه ناصحيح زندگي در فرد است اما خبر خوب اينجاست كه با تصحيح اين شيوه‌هاي غلط، مشكل كمر درد نيز تا حد زيادي رفع مي‌شود.
وي ادامه داد: اولين نكته‌اي كه بيمار بايد از آن آگاه باشد اين است كه 90 درصد موارد كمر درد به مرور زمان خود به خود درمان مي‌شود و آشفتگي فرد و مراجعه بيهوده وي به انواع روش‌هاي درماني، مطلقا كارساز نيست؛ پس بايد به بدن فرصت داد تا آرام گرفته و مجددا وضعيت خود را بازسازي كند. اين متخصص ارتوپد در ادامه تصريح كرد:‌ از ديگر موارد مؤثر در كاهش كمر درد پرهيز از استراحت دائمي است. علي‌رغم نظر اكثر افراد كه گمان مي‌كنند خوابيدن و استراحت مطلق، كمر درد را بهبود مي‌بخشد بايد گفت بي تحركي روند درمان را كند مي‌كند، حتي بد نيست بدانيد يك هفته ماندن در رختخواب بهبودي را يك ماه به تاخير مي‌اندازد.
وي در خصوص مصرف مداوم داروهاي مسكن‌ به ايسنا گفت: يك بيمار مبتلا به كمر درد بايد بداند مصرف دارو، حلال مشكل وي نيست و تنها باعث ركود اعصاب مي‌شود ضمن اين كه متعاقب مصرف دارو عدم تعادل و عدم جهت‌يابي را نيز بايد به فهرست مشكلات بيمار اضافه كرد
همچنين، دكتر شاپمن ضمن رد اقدام به انجام MRI و عكس برداري زود هنگام از كمر توضيح داد: غير از مواردي مانند شكستگي، عكسبرداري از دردهايي كه كمتر از شش هفته به طول انجاميده‌اند بي‌فايده و حتي گاهي گمراه كننده است؛ زيرا آرتريت‌هاي مفصلي بسيار قديمي در عكس مشخص شده و پزشك را در تشخيص، با مشكل مواجه مي‌كنند. اين متخصص ارتوپد ورزش كردن را يكي از راههاي بسيار مؤثر در تقويت عضلات كمر و درمان كمر درد دانست و بيان كرد: اكثر افرادي كه ورزش نمي‌كنند بعد از بهبودي اوليه كمر درد، مجددا دچار عود بيماري شده و حتي وضعيت وخيم‌تري پيدا مي‌كنند.
لازم به ذكر است ماساژ دادن ستون فقرات توسط افراد غير متخصص نه تنها درد كمر را كاهش نمي‌دهد بلكه گاهي عضلات نرم اطراف كمر را نيز دچار كوفتگي مي‌كند.
نكات مهم:

1- اجتناب شديد از نوشيدنهاي سرد (دما و طبع) و خوردنيهاى سرد (طبع) و لبنيات؛ اولين نكته لازم المراعاة در ناراحتيها و دردهاى استخواني است.
2- مصرف پاچه گوسفند و مغز قلم استخوان گوسفند؛ براى ناراحتيهاي استخواني مفيد است.
3- كليد طلايي تخفيف آلام و بهبودي افراد مبتلا به ناراحتيهاى كمر؛ مديريت حركتهاى بدني و خصوصا آنجه در رابطه با كمر است، كه در حركت كمر با وضعيت عمودي فقرات و اجتناب از حركت در انحنا و با انحناست.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد