به خاطر خطاي پزشكي ، سرماخوردگي زن جوان را كشت

اذهب الى الأسفل

به خاطر خطاي پزشكي ، سرماخوردگي زن جوان را كشت

پست  najm134 في الخميس مايو 14, 2009 7:18 pm

به خاطر خطاي پزشكي ، سرماخوردگي زن جوان را كشت
خطاي پزشكي در تشخيص صحيح يك عفونت، يك زن را به كام مرگ كشاند. اين زن بنا به تشخيص پزشكان به علت سرماخوردگي به بيمارستان مراجعه كرده بود و پس از دو روز بستري شدن تسليم مرگ شد. بنا به گزارش پرونده مادري به همراه پسرش به يكي از بيمارستان‌هاي شرق تهران مراجعه كرد و در بخش بيماران سرپايي مورد معالجه قرار گرفت.
پزشكان شيفت پس از معاينه اين زن 46 ساله كه علائم باليني او با سرفه، تب و درد عضلاني همراه بود به نوعي سرماخوردگي مشكوك شدند و بنا به همين تشخيص وي را با داروهاي مرتبط با اين بيماري تحت مداوا قرار دادند. بنابه اين گزارش يكي از پزشكان براي كنترل تب و درد بيمار به وي توصيه كرد كه در بيمارستان بستري شود تا از بهبودي كامل او مطمئن شود. خانواده وي نيز با رعايت دستور پزشك قبول كردند مادر خانواده در اين بيمارستان بستري شود. پس از گذشت يك شبانه‌روز و استفاده از دارو حال بيمار روبه وخامت گذاشت و با سوزش و درد در بدن از حال رفته و با همين تشخيص بيمار به بخش مراقبت‌هاي ويژه (CCU) انتقال داده شد كه پس از چند ساعت به دليل بدتر شدن حال عمومي وي و بيهوشي به اتاق ICU انتقال داده شد و اقدامات احيا نيز نتوانست در حال وي ترتيب اثري گذاشته و نهايتاً بيمار فوت كرد.
بستگان و خانواده بيمار پس از دريافت جسد بيمار او را به خاك سپردند، اما هيچ يك نمي‌توانستند به سادگي باور كنند كه مادر خانواده تنها به دليل سرماخوردگي در بيمارستاني مجهز فوت كرده باشد، بنابراين فرزندان او از پزشكان مسوول در آن شيفت شكايت كردند.
با اعلام نظر پزشكان متخصص در كميسيون، سه تن از پزشكان در مرگ بيمار مقصر شناخته شدند. در اين نظريه كه در پرونده زن بيمار موجود است آمده كه بيمار 46 ساله در اثر سرماخوردگي جزئي به يك بيمارستان منتقل شده است كه به علت تشخيص غلط پزشك سرپرست و تجویز اشتباه دارو، بيمار دچار عفونت ريوي شده و در بيمارستان فوت كرده است.

najm134
Admin

تعداد پستها : 443
تاريخ التسجيل : 2009-05-04

خواندن مشخصات فردي http://rasaane.own0.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد